Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
آیت‌اله احمد جنتی

«با روزه‌خواران نباید مسامحه کرد»

2013 July 19

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله احمد جنتی» امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه روز بیست‌وهشتم تیرماه، گفت که نباید با روزه‌خواران مسامحه کرد. وی همچنین معنای «اعتدال» را همان «خط امام» دانست.

«احمد جنتی» درباره ماه رمضان گفت: «افضل‌ترین عمل این ماه پرهیز کردن از کارهای حرام و پرهیز از گناه است، در این ماه با روزه‌خواران مسامحه نکنید. هم مردم نهی از منکر کنند، هم نیروی انتظامی. در خیابان باید جلوگیری شود. روزه‌داران باید با روزه‌خواران برخورد کنند البته به صورت معقول».

20120805-janati-koocheh

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به بحث اعتدال که از سوی «حسن روحانی» و طیف هوادار وی مطرح می‌شود، گفت: «این اعتدالی که گفته می‌شود، من نام آن را می‌گویم خط امام، وصیت‌نامه و صحیفه نور امام، زیرا که امام در همه شئون اظهارنظر کردند. مواضع ما در مقابل آمریکا منافقین و ضد انقلاب معلوم است بنابراین از نظر من اعتدال خط نورانی حضرت امام است».

از سوی دیگر، «آیت‌اله علم‌الهدی» امام جمعه مشهد با ذکر این جمله که «در این مملکت نهی از منکر نباید افراطی‌گری خوانده شود»، گفت: «افراط گرا کسی است که با گناهش با ناهنجاری، پرده‌دری و بی‌عفتی در ملاء‌عام به قرآن و دین، دهن کجی می‌کند نه کسی که نهی از منکر می‌کند».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    من که نه مذهبی و نه اعتقادی آنچنان بر آئین دارم ولی همیشه گفته ام با بودن موجوداتی از دست جنتی و مصباح و ارباب بزرگشان بابا صد رحمت به شمر و ابن سعد بر اساس داستانهای جنگ حسین بن علی و یزید. بقولی رهبران مذهبی داریم !. ولی از راستی و درستی دور نشویم این عینک تیره روی چشمان جنتی و امثال او واقعن باور آنان است و بگذریم که حضرتی رهبر بر خلاف آنان میداند که اینفرمایشات جفنگ است و بخاطر دو روز بیشتر ریاست صدایش در نمیاید !!.