Saturday, 18 July 2015
05 August 2021
با مشارکت یونسکو

«ایتالیا تلویزیون افغانستان را توسعه می‌دهد»

2010 February 18

ایتالیا با مشارکت یونسکو برنامه‌های تلویزیون افغانستان را توسعه می‌دهد.  ایتالیا با مشارکت سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) طرح توسعه برنامه‌های تلویزیون آموزشی افغانستان را با تخصیص یک میلیون دلار کمک مالی توسعه می دهد.
به گزارش ایرنا، به همین مناسبت تفاهم نامه‌ای روز گذشته در محل وزارت آموزش و پرورش افغانستان میان سفیر ایتالیا و رییس یونسکو در کابل امضا شد.
در این مراسم، غلام فاروق وردگ وزیر آموزش و پرورش افغانستان، هدف از توسعه تلویزیون آموزشی را دسترسی آسان نیروهای این نهاد به منابع و اطلاعات روز در جهت ارتقای سطح آموزش آنان ذکر کرد.


وی افزود: «با توجه به موانع طبیعی و عدم دسترسی به نقاط دورافتاده کشور به خصوص در فصل زمستان برنامه های این شبکه آموزشی می تواند خدمات کمک آموزشی خوبی برای اساتید و معلمین باشد.»

وردگ استاندارد ساختن تجهیزات و سیستم رادیو و تلویزیون این کشور را یکی دیگر از اولویت ها دانست و گفت: «راه اندازی شبکه آموزشی سمعی و بصری در روش تدریس معلمین و فراگیری سوادآموزی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.»

یونسکو با کمک دولت ایتالیا از سال 2004 میلادی با رادیو و تلویزیون آموزشی این کشور همکاری دارد و نخستین مرحله این همکاری در دسامبر 2008 میلادی بود که باعث احیای مجدد قابلیت تولیدات برنامه های آموزشی رادیو و تلویزیون افغانستان شد.
از سال 2002 میلادی یونسکو در عرصه هایی همچون حمایت از گردشگری، حفاظت از آثار میراث فرهنگی، توسعه ، ارتباطات، تهیه طرح های استراتژی آموزش ملی در این کشور فعالیت دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,