Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
شاد و تندرست

«ورزش بانوان به دنبال مقصر»

2013 August 01

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

هر چهار نماینده‌ی تیم‌ملی تکواندوی بانوان ایران در مسابقات تکواندوی بانوان قهرمانی جهان با شکست مقابل حریفان حذف شدند و این تیم دست خالی به کشور بازگشت. به همین سبب انتقادات فراوانی متوجه عمل‌کرد مربیان تیم‌ملی شد. این در حالی است که سرمربی تیم‌ملی نظر دیگری دارد و از عمل‌کرد تیمش راضی است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مریم آذرمهر در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است:

«با توجه به زمان تمرینی کمی که برای آماده‌سازی در اختیار داشتیم، ملی‌پوشان ما در مسابقات جهانی خوب کار کردند و از عمل‌کردشان راضی هستم. ما قبل از اعزام هم امید کسب مدال داشتیم اما نگفتم که مدال می‌گیریم. بچه‌ها عمل‌کرد مثبتی داشتند و این نقدها را منصفانه نمی‌دانم. اگر منصفانه بررسی کنند می‌بینند که ملی‌پوشان ما خوب کار کردند.»

رحیمی، ناظر کمیته ملی المپیک در تکواندو اما با انتقاد از عمل‌کرد بانوان، گفته بود که تکواندوی بانوان به 10 سال قبل بازگشته است.

آذرمهر در مورد ادامه همکاری‌اش با فدراسیون و تیم‌ملی هم اظهار داشت:

20130801-shad va tandorost-Torshizad-varzesh banovan be donale moghasera2

«فدراسیون در این مورد تصمیم می‌گیرد و نمی‌توانم چیزی بگویم. البته باید بگویم شش ماه زمان کافی نیست که بخواهیم عمل‌کرد یک مربی را بررسی کنیم. قطعن با توجه به فرصتی که در اختیار داشتم و کاری که انجام شد نتیاج خوب و مثبت بوده است.»

در تازه‌ترین رده‌بندی بهترین‌های تکواندوکاران جهان که به شیوه جدیدی اعلام شده چهار ایرانی نیز حضور دارند

در وزن چهارم دو ایرانی بین پنج نفر اول حضور دارند که محمد باقری معتمد دوم است و بهنام اسبقی به مکان چهارم جهان رسیده است. گفتنی است که باقری معتمد مدال نقره المپیک 2012 لندن را دارد و بعد از آن در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده است. بهنام اسبقی هم حدود دو هفته‌ قبل در مسابقه‌های قهرمانی جهان در مکزیک توانست جانشین خوبی برای باقری معتمد باشد و در این وزن قهرمان جهان شد.

در وزن پنجم علیرضا نصرآزادانی، کاپیتان تیم‌ملی که بنا به دلایلی تیم‌ملی را در مسابقه‌های قهرمانی جهان در مکزیک همراهی نکرد، هم چنان در جایگاه دوم قرار دارد. در وزن هفتم نیز یوسف کرمی هم چنان صدرنشین است. نکته جالب در این وزن این است که برای چهار نفر برتر غیر از یوسف کرمی هیچ ملیتی ثبت نشده است. همچنین با نهایت شگفتی هادی مستعان و سجاد مردانی که در مسابقه‌های قهرمانی جهان در مکزیک به مدال نقره دست یافتند بین پنج نفر اول اوزان خود یعنی وزن‌های دوم و هشتم قرار نگرفتند‍!

————————————————————–

مربی و پدر نایب قهرمان المپیک لندن معتقد است که قانون انتخابی تیم‌ملی باید برای همه یکسان باشد. سعید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:

20130801-shad va tandorost-Torshizad-varzesh banovan be donale moghasera1

«درست است که صادق گودرزی در انتخابی اول تیم‌ملی نتوانست کشتی بگیرد، اما کادر فنی باید برای کسی که در فشار المپیک بوده و عنوان کسب کرده ارزش قایل شود و تفاوتی بگذارد. در ورزش اصل برگشت‌پذیری وجود دارد و کشتی‌گیرانی که در المپیک بوده‌اند و مدال گرفته‌اند در فشار قرار دارند. می‌بینید که بعد از المپیک همه خوب‌ها حضور ندارند و صادق هم نتوانست اصل برگشت‌پذیری را طی کند، ولی حالا آماده است در انتخابی کشتی بگیرد. چه ایرادی دارد مثل آمریکا و روسیه، برای کسانی که در المپیک مدال گرفته‌اند یک انتخابی درون اردویی گذاشته شود.»

پدر صادق گودرزی ادامه داد:

«به عنوان یک مربی و نه به عنوان یک پدر، می‌گویم که حیف است کشتی‌گیرانی مثل صادق در تیم‌ملی حضور نداشته باشند. باید پرونده‌ کشتی‌گیران هم در نظر گرفته شود. صادق به هر مسابقه‌ای که اعزام شده با مدال برگشته است. اگر کشتی‌گیران این وزن در حد صادق یا حتی یک سطح از او پایین‌تر بودند می‌شد قبول کرد که صادق در تیم‌ملی نباشد، اما الان این طور نیست.»

او با اشاره به این که مسوولان هیات کشتی همدان پیگیری خاصی نکردند، گفته است:

«هیات مازندران به خوبی از کشتی‌گیرانش در زمینه برگزاری مجدد انتخابی برای تقوی و یزدانی حمایت کرد، اما درباره صادق این اتفاق نیفتاد. صادق هم شرایط خاصی داشت که نتوانست در انتخابی کشتی بگیرد و اگر برای تقوی و یزدانی انتخابی مجدد برگزار می‌شود باید برای صادق هم این اتفاق بیفتد.»

————————————————————–

مجید افلاکی مربی اسبق تیم‌ملی تکواندو با انتقاد از مدیریت تکواندو در مسابقات جهانی گفت:

«هنوز مشخص نیست کادرفنی در برخی اوزان چه حساب و کتابی داشت که اینگونه تصمیم گرفت. ما نفراتی را کنار گذاشتیم که می‌توانستند در مکزیک 100 درصد برای ما مفید باشند و ما را به قهرمانی برسانند. به طور مثال در وزن اول میثم باقری را داشتیم که در دوره‌های قبل مسابقات جهانی مدال گرفته بود و می‌توانست این بار طلا بگیرد. علت کنار گذاشتن او را نمی‌دانم. ما با آوردن اجباری علیرضا نصر به

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,