Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
خوب فکر کنید، خوشگل ببینید

«مثبت‌نگری»

2010 February 18

مریم انجیدنی/رادیوکوچه

این جهان کوه است و فعل ما ندا … سوی ما آید نداها را صدا

این واقعیت را شما هم تجربه کرده‌اید که وقتی با برخی از آدم‌ها هم‌کلام می‌شوید، پس از مدتی حس ناخوشایندی به شما دست داده و احساس می‌کنید، انرژی منفی به شما القا شده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


مثبت‌نگری مهارتی است که با استفاده از آن می‌توانیم علاوه بر اینکه نشاط به اوقاتمان ببخشیم به اطرافیانمان هم انرژی مثبت بدهیم .
اگر چه مسایل و چالش‌های زندگی بویژه در جامعه ما بر کسی پوشیده نیست، اما این واقعیت را باید بپذیریم که بسیاری از ما بیشتر  دوست داریم در افکار یا صحبت‌هایمان به مشکلات و نداشته‌ها بپردازیم و خیلی وقت‌ها به دلیل اینکه به موقعیت‌ها و یا داشته‌ها توجه کمی داریم، دچار سرخوردگی می‌شویم .


اما بدانیم که ما هر جور که فکر کنیم ، حالات ، روحیات و عملکردمان در طی یک روز هم بدین نحو شکل می‌گیرد.
اگر می‌خواهید مثبت باشید و علاوه بر نشاط خود به دیگران نیز انرژی دهید، هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانم امروز را به بهترین نحو به پایان برسانم؟ چگونه می‌توانم در فلان کار یا پروژه موفق باشم ؟ چگونه می‌توانم با مردم و همکارانم رابطه بهتری داشته باشم ؟ ..بدانید که کلمه “می‌توانم” در این سوالات معجزه  می‌کند.
شما باید چند دقیقه‌ای به دنبال پاسخ این پرسش‌ها از خودتان بگردید، حتی اگر به جوابی نرسیدید باز هم نباید نا امید شوید، چون شما با پرسیدن سوالات مثبت از خود، ضمیر ناخودآگاه خود را در جهت مثبت کردن فعال می‌کنید و کانال‌های انرژی را به درون خود به جریان می‌اندازید.
هم‌اینک بهتر است یک قلم و کاغذ بردارید و بهترین سوالات مثبت را که در زندگی شما تاثیر می‌گذارد یاداشت کرده و هر روز صبح آنها را مرور کنید.
هر چه قدر این سوالات را از خودتان بپرسید و در جستجوی آنها باشید و هر چه قدر بیشتر از سوالات منفی دوری کنید به آرامش و خوشبختی واقعی نزدیک‌تر می‌شوید.
زمانی که سوالات ما جنبه منفی دارند انرژی منفی زیادی در وجود ما آزاد می شود، سوالاتی از قبیل اینکه چرا من مریضم؟ چرا من پول ندارم؟ چرا من اعتماد به نفس ندارم و…؟
بهترین پیشنهاد برای مصون ماندن از اثرات مخرب سوالات منفی، ترک ذهنی این سوالات است، از سوی دیگر  هر وقت که احساس ناامیدی کردید و یا اینکه با شکست روبرو شدید به جای سرزنش کردن و پرسیدن سوالات منفی از خود، دنبال راه چاره بگردید، از خودتان بپرسید کجای کار ایراد داشت، نه اینکه بگویید چرا من همیشه بدبخت هستم و یا چرا من همیشه شکست می‌خورم.
در پایان یادمان باشد که شکست سرآغاز موفقیت است و بدانیم که هیچ انسان موفقی بدون شکست خوردن به موفقیت نرسیده است، پس با مثبت‌نگری زندگی کنیم و  پستی و بلندهای آن را واقعبینانه بپذیریم .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,