Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
با مجوز ترخیص

«پنجاه و هشت تن دارو از گمرک فرودگاه امام ترخیص شد»

2013 August 04

خبر/ رادیو کوچه

براساس تازه‌ترین توافق انجام شده از شنبه دوازدهم مرداد، کار ترخیص داروهای وارداتی از گمرک آغاز شد. داروهای وارداتی تماما در فرودگاه امام خمینی انباشت شده‌اند.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا»،معاون فنی گمرک درباره آخرین وضعیت ترخیص دارو از گمرک فرودگاه امام گفت: روز شنبه دوازدهم مرداد ماه پنجاه و هشت تن دارو از گمرک فرودگاه امام ترخیص شد. در حال حاضر دارو با ضمانت نامه بانکی هم ترخیص می‌شود. ضمن اینکه واردکنندگان می‌توانند براساس تعهدی که چند روز پیش دادم نیز کالای خود را ترخیص کنند.

daro

بنابه همین گزارش «نادری» از واردکنندگان دارو خواست تا هرچه سریعتر به گمرک فرودگاه امام مراجعه کرده و فرایند ترخیص داروهای وارداتی خود را انجام دهند. تاکنون نیز تعدادی از واردکنندگان دارو برای ترخیص کالای خود به گمرک مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: «براساس مکاتبات انجام شده بین رئیس کل گمرک و وزیر بهداشت تاکنون مجوز ترخیص چند محموله وارداتی دارو صادر شده که این مجوزها را به گمرک فرودگاه امام ابلاغ کردیم.»

در همین حال رییس اتحادیه واردکنندگان دارو هم با اشاره به اینکه طبق توافق سه جانبه بین بانک مرکزی، گمرک و وزارت بهداشت قرار است داروهای انباشت شده در گمرک امام از امروز ترخیص شوند، گفته که طبق توافق انجام شده قرار است واردکنندگان ظرف مدت سه ماه مابه‌التفاوت ارز واردات دارو را تسویه حساب کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,