Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
پس از پنج ماه بازداشت

«اولین جلسه دادگاه برادران کردپور برگزار شد»

2013 August 06

خبر/ رادیو کوچه

اولین جلسه دادگاه «مسعود» و «خسرو کردپور»، دو روزنامه‌نگار کرد که ۱۵۰ روز از بازداشت آنها می‌گذرد، در دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی «جوادی کیا» برگزار شد.

بنابه گزارش «آژانس خبری موکریان» اولین جلسه دادگاه «مسعود» و «خسرو کردپور»، دو روزنامه‌نگار کردی که ۱۵۰ روز از بازداشت آنها می‌گذرد، امروز دوشنبه ۱۴ مردادماه در دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی «جوادی کیا» برگزار شد.

این آژانس گزارش داد در ابتدای جلسه قاضی دادگاه موارد متعدد اتهامات را به متهمین یادآور شد و قبل از اتمام سخنان رییس جلسه، وکلای مدافع «برادران کردپور» به صلاحیت دادگاه مبنی بر مطبوعاتی بودن اتهامات موکلین خود و ضرورت رسیدگی به پرونده آنان در دادگاه مطبوعات با حضور هیات منصفه قانونی و همچنین به عدم حضور نماینده دادستان ایراد گرفتند.

kordpour_1

براساس این گزارش «خسرو کردپور» به دفاع از اتهامات وارده به خود مبنی بر محاربه ، افساد فی الارض، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری و نشر اکاذیب پرداخته و در دفاعیات خود، بر خبرنگار بودنش با ارایه اسناد و مدارک و صحت کامل اخبار منتشر شده در «آژانس خبری موکریان» تاکید کرد و اظهار داشت: «که تمام فعالیت های وی به عنوان مدیر آژانس موکریان بر اساس قانون مطبوعات و اخبار منتشره از موکریان منطبق با واقع بوده و با هدف اطلاع رسانی انجام گرفته و قصد و نیت مجرمانه در آن وجود ندارد.»

«مسعود کردپور» هم در دفاعیات خود عنوان کرد که مشکلات موجود در کردستان فاقد وصف جزایی است و با تشریح شرایط خود در ایام بازداشت موقت خواستار برائت شد.

گفتنی است که «برادران کردپور» امروز با دستبند، پابند و لباس زندان در دادگاه حاضر شدند و قاضی به اعتراض وکلا در این خصوص توجهی نکرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,