Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
شاد و تندرست

«فوتبال و تدارکات جام‌جهانی»

2013 August 22

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

در حالیکه کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی فوتبال کشورمان در مصاحبه با سایت فیفا از تلاش خود برای راه‌یابی تیم ایران به دور دوم رقابت‌های جام‌جهانی سخن گفته است، همه می‌دانند که چنین پیش‌آمدی نیازمند هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیق است. در همین رابطه مهدی محمد‌نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال از برنامه‌های تیم‌ملی برای حضور قدرتمند در برزیل خبر داده است. نبی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«تیم‌ملی از یازدهم شهریور ماه به اردوی پرتغال می‌رود. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته قرار است تیم‌ملی ایران در پرتغال با یک تیم باشگاهی خوب از این کشور و با یک تیم‌ملی از قاره‌ی اروپا دیدارهای تدارکاتی داشته باشد. تیم‌ملی در راه آماده‌سازی برای جام جهانی، امسال برنامه‌های فشرده و سنگینی را خواهد داشت. همه‌ی تلاش ما این است که آنها را اجرا کنیم تا با قدرت در جام‌جهانی حاضر شویم.»

دبیر فدراسیون فوتبال افزود:

«فدراسیون برای آماده‌سازی تیم‌های ملی که در سال پیش‌رو باید رقابت‌های سنگینی را در رویدادهای بین‌المللی داشته باشند، فشار زیادی را تحمل می‌کند و نیاز به منابع مالی بیشتری دارد.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا در جذب اسپانسر توفیقی داشته‌اید و مذاکره با اسپانسرها نتیجه‌ای در بر داشته است هم گفت:

a1

«تاکنون که نتوانسته‌ایم اسپانسری در حد و اندازه‌های حمایت از تیم‌ملی ایران پیدا کنیم. هنوز پیشنهادات قابل توجهی به ما داده نشده است. البته شاید این پیشنهادات برای طرف‌ مقابل قابل توجه بوده، اما برای فدراسیون و تیم‌ملی ایران به هیچ وجه کافی و قابل قبول نبوده است. ما در تلاش هستیم تا شرایطی به وجود آید که پیشنهادات جدی‌تر و بزرگتری برای حمایت از تیم‌ملی دریافت کنیم که البته موضوع حمایت مالی از تیم‌ملی با بحث اسپانسرینگ لباس متفاوت بوده و دو موضوع جدا از هم است.»

——————————————————————–

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در صربستان در حالی به پایان رسید که فرنگی‌کاران ایران نتایج ضعیف و دور از انتظاری را رقم زدند. میثم دلخانی به رتبه‌ی پانزدهم، محمد مراد الیاسی که بهترین کشتی‌گیر ایران بود، پنجم،  حسین اسدی در رده‌ی نهم و محمود حبیبی در رده سیزدهم ایستادند. وضعیت ملی‌پوش ۱۰۰کیلوگرم نیز بهتر از سایرین نبود و امیر حسین حسینی نیز سیزدهم شد. در روز دوم رقابت‌ها نیز پویا ناصرپور، کیوان رضایی ومهدی ابراهیمی از مسابقات حذف شدند و فقط محمد سلطانی در فینال وزن ۴۶ کیلوگرم موفق شد حریف روس خود را با نتیجه ۴بر ۳شکست دهد. او تنها مدال ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد و در نهایت تیم ایران با ۲۷امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفت.

——————————————————————–

بازیکنان تیم‌ملی نوجوانان هندبال بانوان که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کنند سه دیدار تدارکاتی با تیم‌ملی آذربایجان در تهران برگزار می‌کنند. آنها در دو دیدار نخست یک باخت و یک تساوی به دست آورده‌اند. گفتنی است که مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا شهریور ماه در تایلند برگزار می‌شود.

——————————————————————–

شهناز کردو نایب رییس بانوان فدراسیون شمشیربازی گفت:

«شرایط مالی نامناسب باعث شد تا بازیکنان قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های خارجی نداشته باشند.»

کردو افزود:

«فدراسیون در حال رایزنی با تیم‌های گرجستان و قزاقستان بود تا تیم‌ملی بانوان شمشیربازی قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیایی کویت بازی و اردوی آمادگی با این تیم‌ها برگزار کند، اما به دلیل شرایط نامناسب مالی این اردو برگزار نشد.»

a2

——————————————————————–

در حالیکه زنان افغان برای نخستین بار در سه دهه‌ی گذشته در دیدار دوستانه‌ی تیم‌ملی این کشور با پاکستان در ورزشگاه کابل حاضر شدند و بدون هیچ مشکلی به تشویق تیم‌ملی افغانستان پرداختند متاسفانه مردم ما هنوز فرهنگ تحمل و پذیرش حضور زنان مشوق تیم رقیب خود در ورزشگاه را هم پیدا نکرده‌اند چه برسد به زنان و دختران هم‌وطنشان. روز گذشته و پیش از آغاز دیدار تیم‌های استقلال و بوریرام، دو هوادار زن تیم تایلندی که قصد داشتند در جایگاه VIP بنشینند با مشکلاتی مواجه شدند و از ورود آن‌ها به این جایگاه جلوگیری شد. شرم‌آورتر اینکه چند لحظه پیش از آن نیز چند هوادار تایلندی که در جایگاه ویژه ورزشگاه مستقر شده بودند از توهین‌های هواداران استقلال بی‌نصیب نماندند و به محض ورود  به شدت هو شدند. گفتنی است که در نیمه‌ی دوم این بازی و در زمان زدن کرنرها هم یکی دوبار تماشاگران ایرانی بازیکنان تایلندی را با بطری‌های آب مورد نوازش قرار دادند که بدون شک در گزارش ناظر این بازی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

——————————————————————–

در مرحله‌ی چهارم تور دوچرخه‌سواری برنئوی مالزی، رکاب‌زنان ۲۰ تیم از کشورهای آذربایجان، ایران، مالزی، استرالیا، فیلیپین، ایرلند، ازبکستان، قزاقستان، بحرین ، اندونزی، سنگاپور و برونئی در مسیری به مسافت ۱۴۷ کیلومتر به رقابت پرداختند که در پایان این مرحله، قادر میزبانی رکاب‌زن تیم پتروشیمی تبریز موفق شد در جایگاه نخست رده‌بندی تیمی قرار بگیرد و پیراهن طلایی مجموع چهار مرحله را نیز بر تن کند. در رده‌ی تیمی هم در پایان چهار مرحله‌‌ی نخست، تیم پتروشیمی تبریز با زمان ۴۵ساعت و ۵۹دقیقه و ۹ ثانیه در صدر ایستاده است و تیم‌های جنسیس سالمون استرالیا و سی.سی.ان برونئی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,