Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
در جریان حمله به پایگاه خبری سحام نیوز

«ارتش سایبری سپاه شکست‌ خورد »

2010 February 20

اما بشنوید از این شایعه:

روز گذشته -پنجشنبه- ارتش سایبری ایران که با هزینه سپاه پاسداران اداره می شود در حمله به پایگاه خبری سحام نیوز نیز شکست خورد.

در طول یک‌هفته گذشته این سومین شکست رسمی هکرهای وابسته به سپاه، در از دسترس خارج کردن سایت‌های اصلاح‌طلبان است.

در روزهای 22 بهمن نیز ارتش سایبری با حملات تخریبی به سایت‌های جرس و کلمه توانست برای دقایقی در کار این دو سایت اخلال ایجاد نماید اما پس از مدتی کوتاه تیم فنی این دو سایت موفق شدن حملات را خنثی نمایند.

ارتش سایبری ایران آن‌گونه که شنیده می‌شود ترکیبی شبیه کمیته مشترک ضد خراب‌کاری دوره شاه دارد.

این کمیته از گروه بررسی جرائم مجازی دادستانی تهران که توسط تواب سابق پیام فضلی‌نژاد بنیان‌گذاری شده بود و همچنین مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری از ادارات زیر مجموعه معاونت اطلاعات به ریاست حجه‌السلام طائب  به‌همراه  نمایندگانی از سازمان پدافند  غیرعامل کشور به ریاست سردار جلالی و پلیس امنیت تهران تشکیل شده است.

همچنین اخباری مبنی‌بر پرداخت پول به هکرهای هندی برای هک سایت‌های مورد نظر این کمیته وجود دارد که عملن نوعی تروریسم حکومتی در فضای مجازی محسوب می‌شود.

این ارتش در روزهای اول با استفاده از برخی نقاط ضعف رایج برنامه‌های مدیریت پایگاه‌های اینترنتی که غالبن در نسخه‌های کپی شده و غیر ارژینال توسط سایت‌های ایرانی استفاده می‌شد موفق به هک کردن برخی سایت‌ها شد.

اما پس از اطلاع تیم های فنی سایت‌ها از این روش و با افزایش ضریب امنیتی سایت‌ها در هفته‌های اخیر غالب حملات این ارتش با شکست مواجه شده و حتی سایت‌های ادوار نیوز و رادیو‌زمانه نیز که بیشترین لطمه را پس از حملات دیده بودند ظرف مدت کمتر از یک روز به وضعیت سابق برگشتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,