Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
شاد و تندرست

«راگبی روی آسفالت»

2013 September 05

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

مرضیه افتخاری سرمربی تیم راگبی بانوان خراسان رضوی گفت:

«در آستانه شروع مسابقات انتخابی تیم‌ملی کشور و لیگ دسته اول، تمرینات خود را به خاطر نبود بودجه در پارک دنبال می‌کنیم.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

او در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد:

«برای اولین‌بار پس از دو سال در مسابقات انتخابی کشور شرکت خواهیم کرد ولی متاسفانه هنوز مشکل نداشتن زمین چمن طبیعی مناسب را داریم به همین دلیل حدود دو هفته است که تمرینات خود را در زمین چمن دانشگاه فردوسی با هزینه‌ای که نصف آن را بازیکنان تیم و نیمی دیگر را هیات انجمن‌های ورزشی استان پرداخت کرده‌ است، دنبال می‌کنیم. پیش از این به خاطر نداشتن پول، مجبور شدیم در زمین آسفالت پارک ملت مشهد تمرین کنیم و دیگر تا شروع این رقابت‌ها بودجه‌ای نداریم.»

 ————————————————————–

فدراسیون بسکتبال تاکنون فقط بیست بازیکن را بیمه ملی کرده اما هنوز تعداد تیم‌ها و نحوه برگزاری آن مشخص نشده است

خسرو دلیر سرمربی سابق تیم‌ملی، حذف جودوکاران ایران در مسابقه‌های جهانی و نتایج ضعیف این رقابت‌ها را حاصل تک روی‌های مدیریت فدراسیون دانست. او در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرده است:

«حذف جودوکاران ایران در دوره‌های اول یا دوم قابل پیش‌بینی بود و بیشتر از این هم از آنها توقع نداشتیم. این نتایجی که به دست آمد حاصل نگاه یک جانبه به تیم‌ملی بود. وقتی تصمیم گیرنده تنها یک نفر باشد، همین می‌شود. در مسابقات قبلی هم که ملی‌پوشان ما بعضن نتایج مطلوبی کسب می‌کردند، تعصب و غرور خودشان بود که باعث می‌شد موفق شوند!»

دلیر اضافه کرده است که:

«در مورد جواد محجوب پیش‌بینی می‌کردم که روی سکو برود، اما متاسفانه باخت و حذف شد. او تجربه خوبی کسب کرده بود، اما نتوانست از این تجربه به خوبی استفاده کند. وقتی همه تصمیمات در تیم‌های‌ملی را یک نفر می‌گیرد و توجهی به نظر بقیه ندارد، نمی‌شود این انتظار را داشت که همه چیز درست پیش برود. مربیان ما اختیار کاری نداشتند. میراسماعیلی و آخوندزاده از دوستان خوب من هستند اما معتقدم که مسابقات جهانی مربی در حد جهانی می‌خواهد. چطور می‌شود که یک ورزشکار ما یک ماه قبل طلای مسابقات گرنداسلم جهانی را می‌گیرد، اما یک ماه بعد آنقدر ضعیف می‌شود که در همان دور اول شکست می‌خورد؟ پس کادر فنی نتوانسته خوب او را‌ آماده کند.»

a2

————————————————————–

مسعود شجاعی با امضای قراردادی یک ساله راهی «لاس‌پالماس» شد تا در سال جام‌جهانی بتواند به صورت فیکس در این تیم دسته دومی بازی کند. سایت باشگاه دسته دومی «لاس‌پالماس» اسپانیا در این باره نوشت:

«مسعود شجاعی متولد ٩ ژوئن ١٩٨۴ است. او پس از انجام بیش از ١٠٠ بازی با اوساسونا و در پنج فصل توانست اسم و رسمی برای خود دست و پا کند. شجاعی بازیکنی با تکنیک و مهارت بالاست. او فوتبالش را از صنعت نفت و سایپا در ایران آغاز کرد….او در طول پنج فصل اخیر در اوساسونا عملکرد خوبی داشت به طوری که به یکی از محبوب‌ترین بازیکنان این تیم تبدیل شد. لقب این بازیکن «پادشاه ایرانی‌ها»ست. او انگیزه زیادی دارد تا بتواند عملکرد خوبی برای «لاس‌پالماس» داشته باشد و بتواند در جام‌جهانی ٢٠١۴ ایران را همراهی کند.»

————————————————————–

امیر مهدی‌زاده قهرمان کاراته جهان هم‌چون بسیاری دیگر از مدال‌آوران پیشین ورزش ایران، این روزها شرایط مناسبی ندارد. مهدی‌زاده در بخشی از مصاحبه‌اش با خبرنگاران در این خصوص گفته است:

«خوشحالم که سرانجام پس از ٩ ماه فدراسیون پزشکی ورزشی مقداری از هزینه جراحی پایم را پرداخت کرد….. چند نفر از هم تیمی‌های من در همین یک سال گذشته از کاراته خداحافظی کرده‌اند، آن هم در حالی که جوان بودند. وقتی با آنها صحبت می‌کنم دلیل این کارشان را برخوردها با من عنوان می‌کنند. آنها می‌گویند اگر قرار باشد چندین سال بعد قهرمان جهان شویم و با ما هم این کارها را انجام دهند از همین جا می‌رویم. آنها گفتند وقتی من را می‌بینند از ورزش کردن ناامید می‌شوند به همین خاطر از همین الان به دنبال کار و زندگی خودشان هستند.»

خسرو دلیر سرمربی سابق تیم‌ملی، حذف جودوکاران ایران در مسابقه‌های جهانی و نتایج ضعیف این رقابت‌ها را حاصل تک روی‌های مدیریت فدراسیون دانست

————————————————————–

نایب رییس بایرن مونیخ سخنان مورینیو پس از سوپر جام اروپا را شرم‌آور خواند. پس از اینکه بایرن مونیخ در سوپر جام اروپا موفق شد در ضربات پنالتی چلسی را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد، ژوزه مورینیو سرمربی چلسی در نشست خبری بعد از بازی به شدت از عملکرد داوری انتقاد کرد. او معتقد بود که خطای رامیرس بر روی گوتسه اخطار نداشت و داور با سخت‌گیری تمام تیم او را ده نفره کرد.

کارل هاینس رومنیگه نایب رییس بایرن مونیخ در انتقاد از موریینو و در گفتگو با روزنامه بیلد آلمان گفت:

«گوتسه شانس آورد که بعد از آن حرکت خشن رامیرس با آسیب‌دیدگی طولانی مدت مواجه نشد. خوشبختانه او تنها سه هفته از ترکیب به دور خواهد بود. سخنان مورینیو شرم‌آور است. مورینیو پس از پایان بازی از اشتباه داور در اخراج رامیرس سخن گفت اما من یک سوال از او دارم، آیا او واقعن درباره همان صحنه صحبت می‌کند یا به بازی دیگری اشاره می‌کند؟»

————————————————————–

a3

وقتی با وجود افتخارآفرینی‌های رشته‌های دیگر ورزشی تمام سرمایه‌گذاری‌ها در دو سه رشته‌ی خاص متمرکز می‌شود باید هم اوضاع لیگ برتر بسکتبال ما این چنین باشد که یک ماه مانده به آغاز رقابت‌ها به جز چند تیم، وضعیت دیگر تیم‌ها برای شرکت در فصل جدید لیگ مشخص نیست.

فدراسیون بسکتبال تاکنون فقط بیست بازیکن را بیمه ملی کرده اما هنوز تعداد تیم‌ها و نحوه برگزاری آن مشخص نشده است. حتی فدراسیون هنوز برگه‌ی قرارداد در اختیار باشگاه قرار نداده تا بتوانند بازیکن جذب کنند.

در طرف مقابل چند باشگاه‌ به طور رسمی اعلام کرده‌اند در فصل آینده حاضر خواهند بود و یک سری باشگاه‌ نیز هنوز وضعیت‌شان را مشخص نکرده‌اند. پتروشیمی، مهرام، ماهان، شهرداری گرگان و دانشگاه آزاد تیم‌هایی هستند که در فصل آینده لیگ به طور قطع حاضر خواهند بود اما برخی تیم‌ها چون صنایع ماه‌شهر، همیاری زنجان، استقلال زرین قشم و نفت سپاهان وضعیت مشخصی ندارند.

امیر مهدی‌زاده قهرمان کاراته جهان هم‌چون بسیاری دیگر از مدال‌آوران پیشین ورزش ایران، این روزها شرایط مناسبی ندارد

تیم‌های لیگ یک نیز که سهمیه‌ی لیگ برتر را به دست آورده‌اند رغبتی برای شرکت در این بازی‌ها ندارند، برای نمونه کاله مازندران تیمی که در سال‌های اخیر با قهرمانی در لیگ دسته یک سهمیه لیگ برتر را می‌گیرد اما در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کند. با اینکه بهمن سلیمانی مدیر باشگاه کاله نایب رییس فدراسیون بسکتبال است باز هم این باشگاه در لیگ برتر بسکتبال سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

————————————

فریده شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی درباره‌ی آخرین وضعیت تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان در رده بزرگسالان گفت:

«تا دو سال آینده برنامه‌ای در تقویم آسیا برای فوتبال بانوان نداریم و هر زمان که برنامه‌ای باشد اردوهای خود را بلافاصله آغاز خواهیم کرد. اگر کمیته ملی المپیک مجوز حضور در بازی‌های آسیایی کره جنوبی را بدهد همین امروز هم کادر فنی تیم فوتبال بانوان را مشخص می‌کنیم. زمانی که بودجه مشخص شود وضعیت تیم‌ها هم برای حضور در بازی‌های آسیایی مشخص خواهد شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd6431330 viagra by mail