Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
در زندان میناب

«اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی کرد در شرایط وخیم جسمی»

2013 September 18

خبر/ رادیو کوچه

 «افشین سهراب زاده» ، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان میناب از روز۱۶ شهریور ماه اقدام به اعتصاب غذا کرده است. بعد از انتشار خبر اعتصاب غذای این زندانی، خانواده‌اش پس طی مسافتی طولانی به زندان میناب جهت ملاقات با وی مراجعه کردند که با مخالفت مسئولان زندان ، اجازه ملاقات به آنها داده نشد.

«کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» روز سه‌شنبه بیست و ششم شهریور طی اطلاعیه‌ای که نسخه‌ای از آن را به «رادیو کوچه» نیز ارسال کرده‌، ضمن اعلام این خبر نوشته است، یکی از نزدیکان این زندانی ضمن اشاره به اینکه دو روز پیش از اعتصاب غذا افشین مطلع شده‌اند، گفته است: خانواده‌ی این زندانی جهت صحت و سقم خبر و دیدار با فرزندشان، از شهر کرمانشاه به زندان میناب رفته و پس از طی  مسافتی طولانی موفق به ملاقات با وی نشده‌اند و مسئولان زندان به آنها گفته‌اند که اکنون و در این شرایط اجازه ملاقات داده نمی‌شود و باید هفته‌های آینده مراجعه کند. که همین امر موجب نگرانی شدید خانواده این زندانی سیاسی شده است.

Afshin_Sohrabzadeh-224x300

در این اطلاعیه همچنین آمده است، روز شنبه ۱۶ شهریور ماه پس از اینکه وزارت اطلاعات از بستری شدن، انجام عمل جراحی و درمان افشین سهراب زاده که دچار خونریزی داخلی و در شرایط  وخیم جسمی بسر می‌برد ممانعت کردند، این زندانی سیاسی مجبور به اعتصاب غذا شد.

«افشین سهراب زاده» ۲۳ ساله اهل کرمانشاه است که در دادگاه انقلاب  سنندج به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کردی به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شده است.

خبرهای مرتبط

ممانعت از مداوای یک زندانی سیاسی کرد

وخامت وضعیت جسمی افشین سهراب زاده

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,