Saturday, 18 July 2015
04 August 2021

«سفر بر روی سلامتی تاثیر مثبت دارد»

2010 February 21

دانشمندان دانشگاه روتردام در آخرین بررسی‌های خود متوجه شدند یک دوره تعطیلات همراه با آرامش می‌تواند تاثیر بسیار خوبی روی سلامتی انسان‌ها داشته باشد و  آن‌ها را حداقل برای دو ماه شاد نگاه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بسیاری از ما زمانی که بعد از تعطیلات قصد برگشتن به کار خود را داریم احساس چندان خوشایندی نداریم. اما در عوض در زمان شروع تعطیلات و رفتن به سفر روحیه ما بسیار بهبود پیدا می‌کند.

تحقیقات جدید در دانشگاه روتردام نشان می‌دهد حتی چند نوبت تعطیلات کوتاه مدت می‌تواند به اندازه یک دوره تعطیلی دو هفته ای روی روحیه و شادی انسان‌ها تاثیر مثبت بگذارد.

برای بررسی این موضوع محققان مطالعه ای را روی هزار و 500 نفر انجام دادند که 974 نفر آن‌ها در حین مدت تحقیق در تعطیلات به سر می‌بردند.

در این بررسی‌ها مشخص شد سفرهای بسیار آرام بخش می‌تواند روحیه فرد را تا 8 هفته بعد از پایان تعصیلات شاداب نگاه دارد. هم‌چنین بسیاری از افرادی که در این تحقیق شرکت داشتند اعلام کردند در هفته‌های باقی مانده به تعطیلات روحیه و احساس بهتری دارند.

در این مطالعه هم‌چنین توصیه شده است که مدارس باید در مورد اجازه دادن به والدین برای بردن فرزندانشان به تعطیلات کوتاه‌مدت در طول مدت تحصیل انعطاف پذیری بیش‌تری از خود نشان دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,