Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
دو ماه مانده به اتمام دوره محکومیت

«عیسی سحرخیز در بیمارستان نامه آزادیش را دریافت کرد»

2013 October 03

خبر/ رادیو کوچه

«عیسی سحرخیز» روزنامه‌نگاری که از پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان محکوم شده بود، روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه آزاد شد.

به نوشته «بی‌بی‌سی» «مهدی سحرخیز» فرزند این روزنامه‌نگار زندانی در تماسی تلفنی با این شبکه  گفته است: «پدرم در بیمارستان نامه‌ای آزادی‌اش را دریافت کرد.»

آقای «سحرخیز» به اتهام «توهین به رهبر ایران» و «تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی و یک سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

او چندی بعد نیز در پرونده رسانه‌ای دیگری مربوط به روزنامه اخبار اقتصاد به یک سال و شش ماه حبس محکوم شد و تنها دو ماه به پایان این محکومیت، حکم آزادی‌اش را دریافت کرد.

این زندانی در دوران محکومیتش به دلیل شرایط نامناسب جسمی چندین بار به بیمارستان منتقل شد، و در حال حاضر بیش از سه ماه است که زیر مراقبت ماموران زندان، در بیمارستان بستری است.

«غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای» سخنگوی قوه قضاییه هفته پیش اعلام کرد رهبر جمهوری اسلامی «۸۰ نفر از محکومین امنیتی»، از جمله تعدادی از دستگیرشدگان وقایع انتخابات چهار سال پیش را عفو کرده که تعدادی از این افراد آزاد شده و برخی دیگر به زودی آزاد خواهند شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,