Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
مدیرعامل شرکت ملی نفت

«روزانه صد میلیون دلار ضرر تاخیر در توسعه پارس جنوبی»

2013 October 26

خبر/ رادیو کوچه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که برای تحقق اهداف توسعه پارس جنوبی باید ماهانه یک میلیارد دلار منابع مالی در توسعه این میدان مشترک گازی هزینه شود گفت زیان هر روز تاخیر در توسعه پارس جنوبی ١٠٠ میلیون دلار است.

خبرگزاری مهر روز جمعه سوم آبان ماه به نقل از «رکن‌الدین جوادی»، مدیرعامل شرکت ملی نفت، گزارش داد، برای توسعه تمام فازهای پارس جنوبی، تا دو سال آینده نیاز به ۲۵میلیارد دلار سرمایه‌گذاری هست.

naft

مدیرعامل شرکت ملی نفت تاکید کرد در شرکت نفت و گاز، به عنوان متولی توسعه پارس جنوبی باید برای حدود ٣۵ میلیون دلار به صورت روزانه تصمیم سازی و تصمیم گیری شود، تا منابع مالی به موقع در پروژه‌ها هزینه شود که این فرآیند نیازمند ساز و کار دقیق است.

معاون وزیر نفت همچنین درباره درآمدهای حاصل از توسعه هر فاز استاندارد پارس جنوبی، تصریح کرد: «اگر درآمد هر فاز از پارس جنوبی حدود۵ /٢  میلیارد دلار در سال باشد از مجموعه ١٢ فاز توسعه نیافته پارس جنوبی، سالانه ٣٠ میلیارد دلار درآمد حاصل می شود.»

حوزه گازی پارس جنوبی میان ایران و قطر مشترک است که این حوزه بزرگترین میدان گازی جهان است و قطر با توجه به فاصله زیادی که از این میدان گازی دارد، بسیار بیشتر از ایران برداشت می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,