Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
پژاک وعده انتقام داد

«بیانیه پژاک درباره اعدام دو زندانی سیاسی کرد»

2013 October 27

گزارش / رادیو کوچه

در پی اعدام دو تن از زندانیان سیاسی کرد، «حزب حیات آزاد کردستان»(پژاک) با صدور بیانیه‌ای، با اشاره به این‌که اقدام مذکور آتش‌بس را به مخاطره انداخته است، وعده انتقام داد و نوشت: «در مقابل سیاست‌های جمهوری اسلامی در رفتار خود تجدید نظر کرده و حملات رژیم ایران به ویژه اعدام کادر حزبمان را بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت».

ترجمه فارسی متن کامل این بیانیه، به شرح زیر است:

لینک بیانیه به زبان کردی

«برای افکار عمومی

امروز صبح یکی از اعضای پیشروی حزب‌مان، «حبیب‌اله گلپری‌پور» با نام مستعار «باهوز سنه» در زندان مرکزی شهر ارومیه و همزمان با آن «رضا اسماعیلی» کادر حزب، در زندان سلماس از سوی حکومت اسلامی ایران اعدام شدند و سرفرازانه به شهادت رسیدند. قبل از هر چیزی این ضایعه را به ملت کرد و خصوصن به خانواده‌ی گرامی این دو عزیز تسلیت گفته و در مقابل مقام بلند این دو قهرمان و تمامی شهیدان راه آزادی ملت کرد سر تعظیم فرود می‌آوریم.

logo-pejak

این اواخر حکومت اسلامی ایران در مقابل ملت کرد و به ویژه حزب‌مان، حملات و بازی‌های سیاسی خود را بیشتر کرده. در حالی که رژیم اسلامی ایران چندی است که ژست دمکراسی‌مآبانه را در روابط  بین‌المللی گرفته است، در داخل ایران و به‌ویژه در کردستان و دیگر ملت‌های ساکن در ایران رویه‌ی هجومی‌تر به خود گرفت است. به ویژه در این اواخر تلاش رژیم برای حمله به حزب ما و نقض آتش‌بس، با حملات نظامی گسترده به گریلاهای پژاک و ملیتاریزه کردن شهرهای کردستان و همچنین سازماندهی گروه‌های کنترل و آزار و اذیت و شکنجه‌ی ملت و فشار بر زندانیان سیاسی کرد بیشتر کرده است.

این در حالی است که ما (پژاک) از هر زمانی بیشتر برای حفظ آتش‌بس و زمینه‌سازی برای حل مسئله کرد به صورت دموکراتیک تلاش می‌کنیم و در این راه با از خود گذشتگی و فداکاری گام برداشته‌ایم. اما همانند همیشه جمهوری اسلامی ایران جواب تلاش‌های صلح طلبانه‌ی ما را با حمله و فشار بر زندانیان سیاسی پاسخ گفته است. اعدام کادر پیشرو حزب‌مان «حبیب‌اله گلپری‌پور» تلاشی خطرناک از سوی جمهوری اسلامی است بر علیه ملت کرد و به ویژه کردستان ایران است. در مقابل این حملات رژیم ایران آگاهی ملی و سراسی به صورت لازم و جدی خود را می‌نمایاند.

ما، «حزب حیات آزاد کردستان» (پژاک) اعلام می‌کنیم در چنین شرایطی حفظ آتش‌بس در وضعیت نامساعدی قرار خواهد گرفت، و ما در این چارچوب در مقابل سیاست‌های جمهوری اسلامی در رفتار خود تجدید نظر کرده و حملات رژیم ایران به ویژه اعدام کادر حزبمان را بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت.

در همین رابطه از تمامی ملت کرد در همه‌ی اقلیم‌ها و کردهای خارج از کردستان به ویژه ملت کرد در کردستان ایران ، تمامی سازمان‌های مدنی و شخصیت‌ها و روشنفکران کرد تقاضا می‌کنیم به صورت گروهی و با فعالیت‌های جداگانه اعدام شهید باهوز و حملات جمهوری اسلامی به ملت کرد را محکوم کنند.

هم‌زمان از تمامی احزاب کرد می‌خواهیم که در مقابل حملات پرخطر جمهوری اسلامی بر علیه ملت کرد در کردستان ایران سکوت نکنند و همچون وظیفه‌ای ملی موضع‌گیری کنند. و وظیفه ملی و میهنی خود را به انجام برسانند.

با سلام و احترام انقلابی

کردیناسیون حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Hossein Mirzaei
    1

    من با حبیب در سال ١٣٨٩ با هم در زندان مرکزى ارومیه هم اتاقى بودیم و قبلا هم در حزب همدیگر را میشناختیم او هیچگاه در قسمتهاى نظامى حزب فعالیت نکرد و اکثرا در بخش فرهنگى و کار تبلیغات حزب فعال بود و بیش از دو سال بود که در کرمانشاه دست به تبلیغ و پخش کتاب میکرد که در هنگام دستگیرى هم ٢٨۶ جلد فقط کتاب از او کشف شد نه سلاح داشت و نه در درگیرى مسلحانه دستگیر شده بود بخاطر اینکه کف پاى حبیب صاف بود و به خاطر همین هم از سرباز جمهورى اسلامى معاف شده بود و در حزب هم بخاطر همین مشکل جسمى هیچگاه نتوانسته در بخش نظامى فعالیت کند،حالا این رژیم رفیق ما را بخاطر تعدادى کتاب اعدام مى کند پس خودش که میلیون ها ایرانى را به أسارت کشیده و هر نوع ظلم را در حق اونها اعمال میکنه نبایستى جواب دندان شکنى از حزب ما و سایر احزاب و کل ملت ایران بگیرد و مطمئن هستم جواب دندان شکنى برایش حزب ما خواهد داد،روحش شاد