Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
به اتهام اقدامات تروریستی

«حبس ابد برای چهار بحرینی مرتبط با سپاه پاسداران»

2013 November 05

خبر/ رادیو کوچه

دادگاهی در بحرین، چهار شهروند این کشور را به اتهام عضویت در هسته‌ای مرتبط با سپاه پاسداران ایران با نام «جیش الامام» به حبس ابد و ۱۵ نفر را هم در اتباط با این پرونده، به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

خبرگزاری دولتی بحرین، روز دوشنبه سیزدهم آبان ماه رابطه گزارش داد، دادگاه ۱۴ نفر دیگر را که در پرونده هسته مرتبط با سپاه پاسداران متهم بودند، تبرئه کرد. این گزارش افزوده است دو نفر از محکومان به حبس ابد، به طور غیابی محاکمه شدند.

فوریه گذشته، حکومت بحرین سپاه پاسداران ایران را به تشکیل یک «هسته تروریستی» با هدف حمله به فرودگاه‌ها و ساختمان‌های دولتی‌اش، متهم کرد.

1
از زمان آغاز ناآرامی‌ها و اعتراضات در بحرین در حدود دو سال پیش، دولت این کشور بارها ایران را به دامن زدن به اعتراض شیعیان بحرین و حمایت از آنها متهم کرده است.

مقام‌های بحرینی می‌گویند هسته «جیش الامام» بخشی از تشکیلاتی است که تعدادی از شهروندان بحرین در داخل و خارج این کشور و شماری خارجی را در بر می‌گیرد. آنها مدعی هستند که این هسته می‌خواست فرودگاه بین المللی بحرین، وزارت کشور و چند ساختمان دولتی دیگر را، هدف قرار گیرد.

خبرگزاری دولتی بحرین در گزارش خود مدعی شده است که اعضای این هسته در پایگاه‌هایی تحت اداره سپاه پاسداران و گروه حزب‌اله عراق در شهرهای بغداد و کربلا، آموزش دیده‌اند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,