Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
به قلم کاظم رنجبر؛ دکتر درجامعه‌شناسی سیاسی

«نامه سرگشاده یک ایرانی به خانم فاطمه کروبی»

2010 February 23

با عرض سلام و ادب

خانم، نامه‌ی شما را در رابطه با دستگیری فرزند گرامی‌تان را، که به رهبر جمهوری‌اسلامی با عنوان رنج‌نامه مرقوم فرموده بودید، بدقت خواندم. نه تنها، من صاحب این قلم، این عمل  دستگاه حکومتی نسبت به فرزند‌تان، آقای علی کروبی را بی‌قید و شرط محکوم می‌کنم، بلکه  در هر نظامی که در آن آزادی بیان و اندیشه  یک شهروند، پایمال شود  من آن نظام را محکوم می‌کنم ، و محکوم خواهم کرد، تا چه برسد بر اینکه  فرد را آزار و شکنجه داده، تهدید به فلان عمل و مرگ بکنند.

خانم فاطمه کروبی،  چون شما فردی سیاسی و همسر، آقای حجت الاسلام مهدی کرویی، شخصیت، مهم  و معروف روحانی – سیاسی هستید، و زند گی سیاسی و اجتماعی شخصیت‌های سیاسی، متعلق به جامعه است، لذا چند نکته از زندگی سیاسی و اجتماعی شما را، که در سایت‌ها  مختلف، در اختیار عموم قرار دارند، برای طراوت افکار خوانندگان در اینجا می‌آورم.

شما خانم فاطمه کروبی، متولد 1327، از الیگودرز هستید، دبیر کل مجمع اسلامی بانوان بودید ریاست بیمارستان الانبیا را بر عهده داشتید. در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی، یعنی از سال 1375 تا 1379 نماینده مجلس بودید، که ریاست آن بر عهده آقای ناطق‌نوری، یکی از روحانیون سیاسی در جمهوری«اسلام ناب محمدی آیت‌اله خمینی»بود .شوهر شما آقای مهدی کروبی رییس مجلس شورای اسلامی دوره ششم بودند.

خانم فاطمه کروبی، ادب حکم می کند، که من صاحب این قلم، نیز بطور مختصر، خودم را معرفی بکنم، تا حد‌اقل بدانید چه کسی این نامه را برای شما می‌نویسد.

من یک ایرانی مقیم ‌خارج هستم، که 40 سال است به خاطر حاکمیت استبداد  و جهل و جنایات و فساد  شاهنشاهی و شیخ شاهی در وطن بلا کشیده‌ام ، در خود تبعیدی  و درخارج  زندگی می‌کنم، در این 40 سال، مدت 9 سال در رشته جامعه‌شناسی، در فرانسه، تا  حد دکترا  در جامعه‌شناسی‌سیاسی درس  خوانده‌ام، و یک پژوهشگر در مسایل سیاسی هستم. به عبارت دیگر، تحلیل مسایل سیاسی تخصص من است.  در طول عمر نزدیک به 70 ساله‌ام، نه در زمان شاه، نه در زمان شیخ، در هیچ یک از رفراندم‌ها و انتخابات کذایی و مردم فریب، شرکت نکرده‌ام و تا این رژیم با چنین قانون اساسی، بر گرفته از نظریه ولایت مطلقه فقیه، در ایران حاکم باشد، هرگز  در انتخابات  در چنین رژیم استبدادی شرکت نخواهم کرد.  این عدم شرکت من در انتخابات  نظام مطلقه فقیه، حمل بر بی‌تفاوتی من نسبت به سرنوشت وطن خود و ملت  ایران نیست، درست برعکس ،در راستای افشا این نظام  خود‌کامه استبدادی  است ، که تازه شما بعد از 31 سال ، و بعد از دست‌گیری فرزندتان آقای علی کروبی  به ماهیت آن پی‌برده‌اید! چون علی آقای گرامی شما را  24 ساعت  حبس و شکنجه کرده‌اند خشمگین و ناراحت هستید! عجب !!! از کراما‌ت شیخ ما این است ،بعد از 31 سال فهمید، که آخوند‌های حکومتی چه جهنمی برای ملت ساخته‌اند !

خانم فاطمه کروبی ، حتمن قتل‌های سال‌های 1361،1362 و 1366، قتل‌های زنجیره‌ای،  گورستان  «لعنت آباد» گور‌های دسته‌جمعی فرزندان این ملت را که به حکم  آیت‌الله‌ها و حجت‌الاسلام‌ها درشت و کوچک، با ریش پهن و کم ریش ، کوسه ریش، در پهنای جغرافیای ایران، بعد از شکنجه‌های وحشیانه و حتی تجاوز،  اعدام شده‌اند، شما بعنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و همسر گرامی‌تان، آقای مهدی کروبی ، یکی از مهره‌های نظام «اسلام ناب محمدی آقای خمینی» رییس مجلس شورای اسلامی دوره ششم را می‌دانید و می‌شناسید. اگر بگویید که من و همسرم از این جنایت‌ها تا‌کنون با خبر نبودیم، بعد از دستگیری علی فرزند دلبند و دوردانه‌ام  تازه می‌‌فهمم که در این مملکت چه می‌گذرد ،  من ‌صاحب این قلم، هرگز بی‌نزاکتی نخواهم کرد‌، و نخواهم گفت: «خانم محترم، نماینده سابق  مجلس شورای اسلامی، دروغ می فرمایید. نه بلکه خواهم گفت، نه شما و نه همسر گرامی‌تان ، به وظیفه‌ی نمایند‌گی از طرف ملت  و دفاع از حقوق و کرامت انسانی ملت  ایران را انجام نداده‌اید، ولو این‌که در این مدت 31 سال، از دسترنج و سرمایه ملت و مملکت، حد اکثر استفاده را کرده‌اید و هنوز هم استفاده می‌کنید!!!

خانم فاطمه کروبی،  به عنوان مادر، آیا یک لحظه به حال مادران و خانواده آن هزاران قربانی، که با یک فتوی آیت‌اله خمینی در طول 3 ماه اعدام شدند ، فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید آن مادران ‌در چه درد جان‌فرسا، از این دنیا رفتند و اگر زنده هستند، چه دردی می‌کشند،که حتی نمی‌دانند ، در اسلام ناب محمدی آقای خمینی، فرزندان‌شان کجا خاک شده‌اند؟

خانم فاطمه کروبی، 31 سال، بر معیار عمر انسان ، تقریبن نصف عمر انسان است. به عبارت دیگر، ملت ایران اصل و نسب  شما  خانواده‌های روحانی را می‌شناسند. اغلب روحانیون، از خانواده‌های  فقیر این مملکت بودند، که البته فقیر بودن نه عیب است و نه ننگ. اما پاک و صدیق زندگی کردن، و از راه نامشروع ثروت نیاندوختن،و از مقام‌های دولتی، برای کسب ثروت سو استفاده نکردن، کار هرکس نیست . (*)

خانم فاطمه کروبی، در زبان فرانسه یک ضرب‌المثل است، که می‌گوید: «قدرت فساد می‌آورد، قدرت مطلق، مطلقن فساد‌آور است.» این روحانیون صاحب قدرت و ثروت، که حتمن معرف حضورتان هستند،  وقبل از انقلاب، اغلبشان، حتی یک وعده غذای گرم در روز نمی‌خوردند. اگر امروز مثل نمرود‌ها و شداد‌ها  بر ملت اسیر و دربند، حکم می‌رانند، بخاطر اسلام نیست، بخاطر همان جاه و مقام  است، که روضه‌خوان دیروز که برای پنج  تومان روضه حضرت سکینه می‌خواند، امروز با اتوموبیل ضد گلوله 380 هزار دلاری  رفت‌وآمد می‌کند (منظورم اتوموبیل ضد‌گلوله  همسرتان  نیست ، قیمت اتوموبیل ضد گلوله همسرتان را از کمپانی‌های اتوموبیل‌فروشی  قیمت کردم، قیمت اش بین 150 هزار تا120 هزار دلار است خدا برکت بدهد به جمهوری ‌اسلام ناب‌محمدی را، که روضه‌خوان دیروز را به این مقام رسانیده است. 380 هزار دلار ارزش اتوموبیل ضد گلوله  ب.ام.دبلیو (.B.M.W) رهبر است.

خانم فاطمه کروبی، این جنایت‌ها، مختص و در انحصار حاکمان اسلام ناب‌محمدی نیست. اما ایران از برکت شما شخصیت‌های سیاسی و مذهبی، که در مدت 31 سال در مصدر تصمیم‌گیری‌های کلان دولتی بودید به‌نسبت جمعیت‌اش از لحاظ اعدام، اعتیاد، مقام اول در دنیا را دارد. در ایران اسلام ناب‌محمدی آقای خمینی، بنا به اسناد  مرکز آسیب‌شناسی دانشگاه تهران ، سن دختران تن‌فروش، به 11سال رسیده است. یعنی دختر 11 ساله ایرانی در هزاره سوم، از برکت شما  نمایندگان مجلس و رییس مجلس  شورای اسلامی چون آقای حجت‌الاسلام  مهدی کروبی، به تن فروشی روی آورده است. «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی ، خمینی رهبر مستضعفان جهان را نگهدار  !!!! خدا هم نگه داشت!».

خانم کروبی، من صاحب این قلم،  نیز شخصن  از نظام صهیونیستی  اسراییل ، نسبت به ظلمی که به ملت مظلوم فلسطین در طول 62 سال گذشته روا داشته و روا می‌دارد، متنفرم ،و مقالات متعددی در افشا این جنایت‌ها نوشته‌ام. اما از شما و از شوهر شما، که هرکدام، یکی از مهره‌های نظام هستید، سوال می‌کنم، آیا تا حال دیده‌اید،که نظام حکومتی اسراییل، به روی هموطنان یهودی خود، که مخالف سیاست ‌دولت‌شان باشند، آتش بگشاید و آن ها را به قتل برساند، و یا آن ها را زندانی و شکنجه بکند؟ دولت صهیونیستی اسراییل در سال از طریق لابی‌های صهیونیستی، ملیارد‌ها دلار خرج می‌کند، که یهودیان جهان را به زندگی در اسراییل  جذب بکنند، در حالی‌که با به قدرت رسیدن اسلام ناب‌محمدی، که شماو همسرتان یکی از مهره‌های اصلی آن هستید، بیش از 3 میلیون ایرانی را شما‌ها آواره خانه و کاشانه کردید، و از این سه ملیون نفر، حد‌اقل 400 هزار نفر قشر تحصیل کرده در رده‌های بالا بودند، که این تحصیل کرده‌ها ، با هزینه ملیارد‌ها دلار سرمایه مملکت و خانواده‌هایشان  تربیت شده بودند، که به وطن و ملت شان خدمت بکنند. این‌ها، بزرگترین سرمایه مملکت بودند، که بخاطر حاکمیت جهل و خرافات و استبداد، این سرمایه را شما‌ها مفت و مجانی از دست دادید و کشور‌های خارجی چون آمریکا، کانادا، آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، استرالیا  مفت و مجانی بر آن ها صاحب شدند، وبه ریش علمای اعلام و آیات اعظام حکومت آخوندی ایران، خندیدند!!! و بجای آن قشر تحصیل‌کرده‌های واقعی ‌یک مشت  کاسه‌لیسان رژیم را با مدارک تحصیلی تقلبی ، که هر روز افتضاح آنان در مطبوعات چاپ و منتشر می‌شود، بر امور مملکت، ثنا گویان بر جان « رهبر فرزانه جمهوری ناب‌محمدی !!!» حاکم کردید، امروز نگران آن هستید ‌که فرزند شما، آقای علی کروبی بازداشت شده است و  بازداشت کنندگان فرزند شما را تهدید به ….و مرگ  کرده بودند!!!؟؟؟

خانم فاطمه کروبی، لازم می‌دانم  در اینجا  خاطره کشیش پروتستان  آلمانی بنام «مارتن نایمولر»(Martin Niemöller  – متولد 1892 – مرگ1984) که در سال 1937 ، توسط نازی‌ها بازداست شد و در‌ بازداشتگاه (Sachsenhausen) زندانی شد ،و در سال 1941 ، به اردوگاه  معروف داخو (Dachau) منتقل گردید ، و بلاخره در سال 1945 ، بعد از شکست آلمان نازی، آزاد گردید،  و این کشیش، در راستای چون‌گونه به قدرت رسیدن  یک باند جانی و قاتل نازی‌ها را، در چند بیت شعر کوتاه  ولی بسیار عمیق بیان می‌کند، که گویای زبان حال امروز  شما و شوهر گرامی‌تان است اینجا بیاورم .  من این شعر را از زبان فرانسه  به فارسی  ترجمه کرده، وترجمه این شعر را تقدیم شما و همسر گرامی شما و هزاران ایرانی که در استقرار نظام جهل و جنایت و چپاول ثروت‌های معنوی و مادی  مستقیم و غیر مستقیم نقش داشتند و دارند، تقدیم می‌کنم، که شاید بعد از 31 سال بخود بیایند، وبفهمند ،که چقدر در حاکمیت این نظام مطرود، مسوول بودند و مسوول هستند. شما خانم فاطمه کروبی، بعد از 31 سال، آن‌هم بعد از دستگیری، و بازداشت 24 ساعته فرزند‌تان‌ تازه فهمیدید، که درطول 31 سا‌ل در‌ این جهنم «جمهوری جمهوری اسلام ناب‌محمدی آقای خمینی  چه می گذرد؟»!!!!

وقتی که نازی‌ها آمدند

شعر از «مارتن نایمولر»، کشیش آلمانی  قربانی نازیسم .

*******

وقتی که نازی‌ها آمدند کمونیست‌ها را بگیرند،

من اعتراض نکردم، به خود گفتم ، من کمونیست نیستم.

وقتی آمدند سندیکالیست‌ها را بازداشت کردند،

من اعتراض نکردم، بخود گفتم، من سندیکا‌لیست نیستم.

وقتی که آمدند یهودیان را بازداشت کردند،

من اعتراض نکردم، و بخود گفتم، من یهودی نیستم.

وقتی که آمدند، کاتولیک‌ها را بازداشت کردند،

من اعتراض نکردم و بخود گفتم، من کاتولیک نیستم.

بعدن آمدند مرا بازداشت کردند،

اما دیگر کسی باقی نمانده بود ،که به بازداشت من اعتراض بکند.

پایان

خانم فاطمه کروبی، روزی که یک مشت جانی و قاتل، به نام اسلام ناب محمدی آقای خمینی، در زندان‌ها، قبل از قتل دختران باکره ایرانی، به آن‌ها تجاوز می‌کردند، و فردایش لباس این دختران را با مقدار پول صیغه ، تحویل مادران و پدران این دختران می‌دادند، شما و همسر شما، روحانی حکومتی، که از اولین روز در این دستگاه جنایت بودید و هستید، چگونه در چشمان فرزندانتان نگاه می‌کردید، و آن ها را در آغوش مهر و محبت پدرانه و مادرانه می‌گرفتید؟ چگونه با وجدان راحت در آن جهنم به وسعت جغرافیای ایران ‌به خواب می‌رفتید؟ امروز تعجب می‌کنید، که این نظام جهل و جنایت فرزند شما را 24 ساعت بازداشت کرده و او را تهدید به‌ فلان عمل و مرگ کرده است  ؟

خانم فاطمه کروبی، من صاحب این قلم مطلقن، مخالف ‌اعدام ‌و شکنجه  هستم‌، تا پایان عمرم نیز مخالف آن خواهم بود‌، ولو این‌که جنایتکار‌، قاتل فرزند من باشد. من با این قلم ناچیز‌، تا پایان عمرم در را‌هی مبارزه می‌کنم، که روزی در ایران آینده‌، حتی برای مسوولین عالی رتبه نظام فعلی‌، که تا مفرق دست‌شان به خون فرزندان این ملت آغشته است‌، نه چوبه‌دار ونه چوبه اعدام برپا شوند و نه دستگاه‌های ‌شکنجه ‌فراهم گردند.

خانم فاطمه کروبی‌، مسلمن این نظام جهل و خرافات‌ و جنایت‌، روزی چون نظام‌های کمونیستی سرنگون خواهد شد. وظیفه فرد فرد  هر ایرانی وطن‌دوست و آزادی‌خواه این است‌،که نگذارند‌،  چوبه‌های‌دار‌، و اعدام‌ها  برای تسویه  حساب‌ها‌ی گروهی، حزبی‌، دینی‌، سیاسی‌، بار دیگر در این مملکت مستقر شوند‌. البته برای روان‌‌درمانی اجتماعی  جامعه ایران‌، مسوولین‌، امران و عاملان جنایت‌هایی‌ که در طول حیات ننگین ولایت مطلقه فقیه  با داشتن حق وکیل‌، در دادگاه‌های شایسته این نام این جنایتکاران ‌باید به ملت و نمایندگان ملت جواب بدهند. امیدوارم ‌خانواده‌های قربانیان این جنایت‌ها‌، با شهامت و شجاعت‌، این جانیان را ببخشند. البته بخشیدن و بزرگواری این خانواده‌ها‌، دلیل بر چشم‌پوشی از حقوق اجتماعی ملت نیست. این جنایتکاران باید به ملت ایران حساب پس بدهند. اما یقین می‌دانم برای ساختن ایران آینده‌، با یک نظام جمهوری  بدون پسوند و پیشوند، برخاسته از رای آزاد ملت  و دولت مسوول در  مقابل نمایندگان ملت‌، هیچ عقل سالمی  برگزاری و راه انداختن حمام خون  بنام انتقام را انتخاب نخواهد کرد.

روزی که آبروی شهرام جزایری از پرده برون شد ، جناب کروبی تنها کسی بود که از میان دریافت‌کنند‌گان رشوه و حق‌البوق با سربلندی اعلام کرد پول از تجار و ثروتمندان گرفتن ‌توسط آخوند‌ها شیوه‌ای مرضیه و قدیمی است و اگر او 750 میلیون تومان از جزایری‌ گرفته‌، خود آقا نیز دو برابرش را گرفته و بقیه هم گرفته‌اند، و می‌گیرند‌ که گرفتن وجوهات‌ حق مسلم مجتهدان است.

با نهایت احترام : کاظم رنجبر . پاریس 15 فوریه 2010

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,