Saturday, 18 July 2015
09 August 2020
عملیات انتحاری

«انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت»

2013 November 19

خبر/ رادیو کوچه

 انفجار در برابر سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در بیروت به کشته شدن رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی و بیش از بیست تن دیگر منجر شده است.

روز سه شنبه، بیست و هشتم آبان ماه برابر با نوزدهم نوامبر، انفجارهایی در برابر سفارت جمهوری اسلامی در بیروت، پایتخت لبنان روی داده و چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

1

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از « علی حسن خلیل » وزیر بهداری لبنان گزارش داد که شمار قربانیان دو انفجار شدید در مقابل سفارت ایران در بیروت، پایتخت لبنان، به ۲۳ کشته و ۱۴۶ زخمی رسیده است. به گفته وی این شمار ممکن است در ساعات آینده افزایش یابد.

«غضنفر رکن آبادی»، سفیرجمهوری اسلامی ایران در بیروت، به شبکه تلویزیونی «العالم» گفت رایزن فرهنگی ایران در لبنان، حجت الاسلام «ابراهیم انصاری» نیز در این انفجار کشته شده است. به گفته سفیر ایران، دیگر کارکنان سفارت همگی سالم هستند.

در این انفجارها چندین خودرو نابود شد و به ساختمان سفارت ایران و ساختمان های اطراف خسارات زیادی وارد شده است.

2

                ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران که در انفجارها کشته شد

انفجارها در حدود ساعت ده صبح به وقت محلی در محله «جناح» در جنوب بیروت رخ داد. این محله مقر حزب‌اله لبنان است و در هفته‌های اخیر  شاهد انفجارهای متعددی بوده که ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

تلویزیون دولتی لبنان، منشاء انفجارها را « انتحاری» اعلام کرده و گفته است یکی از عوامل انتحاری پیاده و دیگری سوار بر یک خود رو بوده است.  پیشتر، برخی گزارش ها حاکی از انفجار دو راکت در این منطقه بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,