Saturday, 18 July 2015
14 June 2021

«خوشکوشک پس از ۱۴ سال: نوریزاده درباره قتل فرخزاد پاسخ دهد»

2013 November 22

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: انصاف نیوز

 

«اکبر خوشکوشک» پس از ۱۴ سال سکوت یعنی از زمان بازداشت پس از ماجرای سعید امامی بیست و پنجم آبان ماه ۹۲ ادعا کرد که «علی‌رضا نوری‌زاده» برای زمینه سازی «بازگشت به کشور»، در سه مورد با وزارت اطلاعات همکاری داشته، از جمله بازگشت فرخزاد. خوشکوشک با ارایه‌ی توضیحاتی، «نوری زاده» را شاه کلید دروغ دخالت ایران در قتل فرخزاد خوانده است.

به گزارش «انصاف نیوز»، «خوشکوشک» با اشاره به تمایل بازگشت فرخزاد به کشور و آماده شدن زمینه‌ی آن توسط مجموعه‌ی خوش کوشک از کانال خود «نوری‌زاده»؛ ضمن پرسیدن اینکه «بعد چه اتفاقی افتاد که ایشان کشته شد؟»، می‌گوید: آیا کشتن یک نفر که افسرده شده و می‌خواهد به کشور باز گردد و همه‌ی لوازم آن را فراهم می‌کند چه معنی دارد که با قوه‌ی قهری با او برخورد شود؟ آیا رابطه‌ی تجاری صنعتی ایران و آلمان مهم نیست که آن زمان سالی چند میلیارد دلار است؟

«خوشکوشک» که چند روز قبل نیز در صفحه‌ی فیسبوک خود، به صورت سر بسته و مبهم، «نوری‌زاده» را به پرسش و پاسخ در این زمینه فراخوانده بود، این بار با خطاب قرار دادن او با صراحت بیشتری نوشت: «بالاخره من آن زمان که در وزارت اطلاعات بودم ارتباط خوبی داشتیم، شما نامه‌ای به مسولان امنیتی جمهوری اسلامی نوشتید برای بازگشت به کشور. قرار شد صداقت خود را ثابت کنید. شما هم قول همکاری دادید. یک: کمک کردن برای بازگشت آنان که می‌خواهند بازکردند. دو: اخبار گروه‌های معارضه که بر علیه جمهوری اسامی کارهای سیاسی می‌کنند. سه: اخبار از نظریات کشورهای خلیج فارس خصوصن عربستان سعودی.»

 11

او ادامه‌ی ماجرا را اینطور تعریف می‌کند: «بعد فوت مرحوم سعید امامی و دستگیری من که در زندان بودم، شما شروع کردید بر علیه من به دورغگویی. یک نمونه، قتل فرخزاد. شما قطعن یادتان باید باشد که از طریق شما برای مرحوم فرخزاد از شهر بن پاسپورت تهیه شد و من هم برای خرید بلیط و مخارج سفر به ایران به شما دادم. شما یک شو با حضور مرحوم فرخزاد و هایده در برلین راه انداختید و فرخزاد به همه اعلام کرد که می‌خواهد برود به ایران و به آن افتخار می‌کند. این خواست ما بود از شما که انجام شد. بعد چه اتفاقی افتاد که ایشان کشته شد؟ شما هم در تمام شبکه و رسانه‌ها و سایت‌ها بر علیه من اعلام کرده‌اید که من کشته‌ام!»

خوشکوشک بلافاصله افزوده است: «شما [با این حرف] به سیستم اطلاعاتی و امنیتی آلمان توهین می‌کنید؛ قرار ما در لندن بود. آیا شما از سازمان امنیتی آلمان به نام (ان. دی. ان) سوال کرده‌اید؟ اصلن سوال کرده‌اید از اداره‌ی مهاجرت آلمان؟ فکر نمی‌کنید این حرف‌ها برای عوام فریبی است و کم کردن اصل موضوع که شما برای ما کار می‌کردید؟ فکر کردی زمان مصرف من تمام شده و مرا هم مثل سعید امامی می‌کشند و از شما ردی نمی‌ماند؟ یا اینکه فکر کردی ارتباط با شما لو می‌رود؟»

او در پایان می‌نویسد: «در کل بعد از ۱۴ سال صبر و خارج شدن از محرمانه به عادی از نظر اطلاعات، به خدمت شما عرض کردم که حاضرم تمام ارتباطات با شما و فیلم از شما و صدای شما را که در اختیارم هست در اختیار عموم قرار دهم. بالاخره ماه زیر ابر نمی‌ماند. من حاضر به هر گونه تماس یا ارتباط با شما برای روشن شدن موضوع قتل مرحوم فرخزاد در بحث‌های آینده هستم. آیا کشتن یک نفر که افسرده شده و می‌خواهد به کشور باز گردد و همه‌ی لوازم آن را فراهم می‌کند چه معنی دارد که با او با قوه‌ی قهری برخورد شود؟ آیا رابطه‌ی تجاری صنعتی ایران و آلمان مهم نیست که آن زمان سالی چند میلیارد دلار است؟»

خوشکوشک در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبینش درباره‌ی «سعید امامی»، گفت «نظر مرحوم سعید این بود که باید برای آن‌ها که از ایران رفته‌اند فضایی برای باز گشت باشد». او در واکنش به اعتراض کسی دیگر درباره‌ی «سعید امامی»، گفت: «مطلب واقعی را از کسی که ۱۵ سال در کنار مرحوم سعید امامی بود باید سوال کرد نه از یک مشت دورغگوی مزدور.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,