Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
در صدمین روز دولت یازدهم

«وزیر ارتباطات عضو شبکه اجتماعی خواهد شد»

2013 November 27

منوچهر نوبنیاد / رادیو کوچه

وزیر ارتباطات قصد دارد در پنج شبکه اجتماعی عضو شود.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات با تبریک به موفقیت تیم مذاکره کننده ایرانی در پرونده هسته‌ای اظهار کرد: تا چندی دیگر در شبکه‌های اجتماعی داخل ایران عضو شده و صفحاتی در این شبکه‌ها ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی که در این حوزه فعال هستند، مورد تایید این وزارت ارتباطات هستند و برخی نیز در این میان نسبت به بقیه پر بیننده‌تر هستند و از آنجایی که قصد تبعیض نداریم، در همه این شبکه‌ها صفحه‌ای ایجاد خواهیم کرد و در بین این صفحات هر کدام که بینندگان و مراجعه‌کنندگان بیشتری را داشته باشندف قطعا بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

1

وی افزود: با توجه به اقبالی که از سوم مردم در خصوص این شبکه‌ها دیده‌ایم بنا داریم که امکانات فنی و پهنای باند بیشتری را در اختیارشان قرار دهیم.

اما وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های او مبنی بر ارایه نسل چهارم خدمات ارتباطی در آینده نزدیک مطرح شده بود و در این مساله تاکید داشت که اکنون که نسل سوم با قطع تماس‌های تصویری دچار مشکل شده چگونه می‌توان انتظار داشت که نسل چهار نیز ارایه شود، توضیح داد: برای رایتل یا همان اپراتور سوم مشکلات پیش آمد و به همین دلیل دوره‌ای تلاش شد که دوره انحصار این اپراتور تمدید شود؛ اکنون نیز رایتل تا مردادماه سال آینده فرصت دارد که خود را تجهیز کند و طبق پروانه بازار را در دست بگیرد اما به هر صورت نمی‌توان مردم و کشور را از نسل جدید خدمات که در دنیا مورد بهره برداری‌های مختلف قرار گرفته محروم کرد. به همین دلیل همان طور که پیش از این هم گفته‌ام دوره انحصار رایتل تمدید نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که برای اپراتورهایی که قصد ارایه خدمات نسل چهارم را دارند مشکلات رایتل پیش نیاید، توضیح داد: اکنون سرویس‌ها آن قدر زیاد است که اگر یک سرویس دچار مشکل شود، سرویس‌های متعدد دیگری نیز وجود دارند؛ از سوی دیگر من فکر می‌کنم که اگر من آن زمان مسوول بودم به گونه‌ای برخورد می‌کردم که این مشکلات پیش نیاید.

2

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ادامه داد: به هر حال این مشکلات ایجاد شده و در حال حاضر شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی این موضوع است و فکر می‌کنم از این پس به جای افراد تمام این تصمیمات به واسطه این شورا گرفته می‌شود و به همین دلیل پس از این شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود.

واعظی که در صدمین روز شکل‌گیری و روی کار آمدن دولت یازدهم صحبت می‌کرد، درباره عملکرد صد روزه وزارت ارتباطات گفت: در این وزارتخانه برنامه ریزی‌هایی در بخش‌های مختلف صورت گرفت و پیشرفت‌های خیلی خوبی هم ایجاد شد که مهمترین آنها را می توان افزایش پهنای باند اینترنت دانست.

وی ادامه داد: اکنون پهنای باند اینترنت از ۷۳ گیگابیت بر ثانیه به صد گیگابیت رسیده است که این اقدام بسیار بزرگی بود که صورت گرفت. اقدام دیگری که طی این صد روز صورت گرفت، بررسی‌ نیازهای کشور بود که در حوزه هر یک از این نیازها نیز پروژه‌های مختلفی طراحی شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,