Saturday, 18 July 2015
19 February 2020
به منظور بی‌آبرو کردن

«رصد بازدیدکنندگان سایت‌های پورنوگرافی توسط آمریکا»

2013 November 28

خبر/ رادیو کوچه

مقام‌های امنیتی آمریکا بازدید از سایت‌های پورنوگرافی توسط کسانی که، دیدگاه‎های افراطی دارند. به منظور بی‌آبرو کردن و استفاده علیه آن‌ها،زیر نظر داشته‌ است.

وبسایت خبری «هافینگتون پست» روز چهارشنبه بیست وهفتم نوامبر بر اساس مدرکی که از سوی «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده، نوشته است: «گفته شده که علیه دو فرد مسلمان از اتهام ارتباط جنسی آنلاین استفاده شده است.»

در این رابطه «شان ترنر»، مدیر روابط عمومی آژانس امنیت ملی آمریکا به «هافینگتون پست» گفته است: «بدون آن‌که درباره شخص خاصی صحبت کنیم، نباید خیلی غیرقابل انتظار باشد که دولت آمریکا از تمام ابزارهای قانونی خود برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی استفاده کند که به قصد آسیب رسانی به مردم و تحریک دیگران برای خشونت طراحی می‌شود.»

این در حالی‌ست که گروه «حریم خصوصی بین‌المللی» می‌گوید: «این نخستین بار نیست که آمریکا اطلاعات خصوصی و محرمانه کسی را برای این‌که صرفن عقاید آن شخص همسوی دولت آمریکا نیست، به منظور بی‌اعتبار کردن او استفاده می‌کند.»

این گزارش کمی پس از تهیه مفاد قطعنامه «حق برای حفط حریم خصوصی» که از سوی کارشناسان سازمان ملل متحد تنظیم شده، منتشر شد.

11

این قطعنامه قرار است توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تا پیش از پایان سال میلادی تصویب شود، اما از نظر حقوقی الزام آور نیست و بیشتر جنبه نمادین دارد.

تاریخ تازه‌ترین سند افشا شده از سوی آقای «اسنودن» به اکتبر ۲۰۱۲ باز می‌گردد که از سوی دفتر مدیر آزانس امنیت ملی برای مقام های دولتی آمریکا فرستاده شده بود.

در این سند از شش فرد مسلمان که از آنها با عنوان افراطیون مهم خارجی یاد می‌شود، نام برده شده که تحت نظارت بوده‌اند. اما آن‌طور که در این سند آمده آنها بالقوه دارای آسیب پذیری هستند و می‌توان از موارد پیدا شده در مورد آنها، علیه‌شان استفاده کرد.

بنابر این سند بخشی از این آسیب پذیری می‌تواند وفاداری شخص به باورهای جهادی‌اش را زیر سوال ببرد که این می‌تواند منجر به از دست دادن موقعیت و پایین آمدن رتبه‌اش شود.

دیدن صحنه‌های عیان جنسی و گفت‌و‌گو با دختران جوان و متقاعد کردن آنها برای ارتباط جنسی از جمله مثال‌هایی است که در این سند به آن اشاره شده است.

ادوارد اسنودن، ۳۰ ساله، در ماه ژوئن سال جاری پس از افشای عملیات گسترده جمع آوری اطلاعات آمریکا از طریق تماس های تلفنی و اینترنت به روسیه فرار کرد.

او با دریافت پناهندگی موقت اجازه یافته است تا تابستان سال آینده در روسیه زندگی کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,