Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
درپی دستگیری عبدالمالک ریگی

«اجرای حکم اعدام برادرعبدالمالک ریگی»

2010 February 24

وزیر اطلاعات ایران با اشاره به دستگیری عبدالمالک ریگی رهبر گروه جنداله اظهار داشت که آمریکا و انگلیس از وی حمایت می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس حیدر مصلحی روز گذشته (سه‌شنبه) با اعلام این که هیچ یک از کشورها در زمینه‌ی دستگیری ریگی مشارکت نداشتند تصریح کرد: «دستگیری سرکرده گروهک تروریستی ریگی ماهیت تروریستی قدرت‌های حامی وی را افشا کرد و نشانگر شکست بزرگ این قدرت‌ها در مصاف با ملت بزرگ ایران و ملت‌های منطقه است.»

وی افزود: «گروهک تروریستی ریگی از سوی دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر حمایت می‌شد و سرویس‌های جاسوسی نظام سلطه وی را تغذیه و مدیریت می‌کردند.»

صحبت‌های آقای مصلحی در حالی‌ گفته می‌شود که آمریکا اتهامات ایران درباره حضور رهبر گروه جنداله در یک مقر نظامیان این کشور در افغانستان را رد کرده است و انگلیس نیز ضمن استقبال از بازداشت عبدالمالک ریگی، هرگونه تایید و حمایت از او و گروهک جنداله را  تکذیب کرده است.

پیش از این گفته شده بود که عبدالحمید ریگی 24 ساعت قبل از درگیری در یکی از مقرهای نظامی امریکایی‌ها در افغانستان حضور داشته است.

از سوی دیگر، درحالی‌که اخبار مربوط به دست‌گیری رهبر گروه جنداله منتشر شده است، برخی از رسانه‌های داخلی از اعدام «عبدالحمید ریگی»، برادر عبدالمالک ریگی خبر می‌دهند.

عبدالحمید ریگی که از سوی دادگاه  انقلاب زاهدان به اتهام «محاربه از طریق عضویت در گروه تروریستی مالک ریگی» به اعدام محکوم شده بود و حکم اعدام وی به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده بود صبح امروز (چهارشنبه) اعدام شد.

عبدالحمید ریگی سال گذشته به همراه سه تن دیگر از سوی مقام‌های پاکستانی به ایران تحویل داده شده بود.

گفتنی است تاکنون چند بار اجرای حکم عبدالحمید ریگی که از او به عنوان نفر دوم گروه جنداله یاد می‌شود بنا به دلایل نامعلوم به تعویق افتاده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,