Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در توییتر، فیس‌بوک و گوگل پلاس

«بازتاب هفت‌تیر کشی مداح مشهور در شبکه‌های اجتماعی»

2014 January 03

خبر / رادیو کوچه

وب‌سایت‌ «ندای انقلاب»، نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در گزارشی خبر داد که مداحی که ماجرای اسلحه‌کشی و تیراندازی اخیرش در یکی از اتوبان‌های تهران جنجالی شده «محمود کریمی» بوده است. گزارش وب‌سایت «ندای انقلاب» در سایت‌ها و خبرگزاری‌های نزدیک به جناح اصول‌گرا و دیگر نهادهای امنیتی نیز بازنشر شده، اما با گذشت بیش از دو روز هنوز توسط آقای «کریمی» یا مقام‌های رسمی تکذیب نشده است.

اما روایتی که ندای انقلاب از تیراندازی «محمود کریمی» ارایه کرده، با روایت‌های دیگر متفاوت است.

یکی از نزدیکان آقای «کریمی» که نام او ذکر نشده به این وب‌سایت گفته است که این مداح مشهور «بامداد چند روز پیش در یکی از اتوبان‌های تهران در حال حرکت بود [که] از سوی سرنشینان چند خودرو مورد تهدید قرار گرفت.»

 به گفته این فرد، سرنشینان این خودروها «با ویراژ دادن اطراف خودرو حاج محمود کریمی وی را مجبور به توقف در حاشیه اتوبان می‌کنند» و پس از آن «سرنشینان خودروهای مزاحم پیاده شده و به سمت خودرو کریمی می‌روند و این مداح که به همراه خانواده خود بوده برای دفاع از خانواده خود و دور کردن اراذل و اوباش اقدام به شلیک هوایی می‌کند.»

این گزارش افزوده است که پس از این که تیراندازی هوایی آقای کریمی هم «نتیجه نمی‌دهد»، «کریمی یک گلوله به سمت لاستیک ماشین یکی از این افراد مزاحم شلیک می‌کند که این گلوله به گلگیر خودرو اصابت می‌کند و نهایتن اراذل و اوباش از اطراف ماشین کریمی فاصله می‌گیرند.»

خبرگزاری رسمی «ایرنا» به نقل از سایت پارسینه نوشت: «این اولین بار نیست که موضوع کلت کشیدن چهره‌های معروف خبر ساز می‌شود. موضوعی که هر از چندگاهی در فضای خبری کشور داغ می‌شود و خیلی زود به فراموشی سپرده می‌شود.»

خبر استفاده از اسلحه توسط این مداح شناخته شده در ایران به شبکه‌های اجتماعی نیز رسید و برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با این مساله شوخی کردند و انتقادهایی را درباره رفتار تبعیض آمیز و برخورد دوگانه با شهروندان مطرح کردند.

کاربری در پاسخ به سایت «ندای انقلاب» که افراد درگیر شده با این مداح معروف را ارازل و اوباش معرفی کرده نوشته است اگر کسانی که «محمود کریمی» به آنها شلیک کرده است ارازل و اوباش بودند چرا به جای این‌که فرار کنند، به کلانتری شکایت کرده‌اند؟

 mahmod-karimi

کاربر دیگری نوشته است در مملکتی زندگی می‌کنیم که بازی کردن با تفنگ آبپاش برای نود و نه درصد مردم جرم محسوب می‌شود ولی با کلت تیراندازی کردن برای یک درصد دفاع محسوب می‌شود.

نوشته یک کاربر دیگر شبکه‌های اجتماعی چنین است، ایشان با رفیق گرمابه و گلستان خود یعنی «حسن رعیت» در حال تردد بودند که درگیری پیش می‌آید و کلت را هم حسن آقای رعیت خدمت ایشان می‌دهند و اقدام به تیراندازی می‌کنند.

«سید حسن میرکاظمی» که به نام «حسن رعیت» نیز شناخته می‌شود، از دوستان «بابک زنجانی»، میلیاردر ایرانی، است که تصاویر متعددی از او در کنار آقای «زنجانی» و نیز در حالی که به سلاح گرم مسلح است و سرکوب اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را مدیریت می‌کند، در رسانه‌ها منتشر شده است.

کاربر دیگری نوشته است: «ایران اسلامی مهد آزادی است من از شما می‌پرسم آیا یک مداح غربی هم میتواند آزادانه هفت تیر کشی‌ کند؟»

شخص دیگری به طنز نوشته است، آخرین خبر  :تبعید حاج محمود کریمی مداح به غرب ایالت تگزاس

و در نهایت بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند، که از این پس استفاده از جلیقه ضد گلوله در مراسم عزاداری اجباری می‌باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    مأ موران دولتی در هر لباسی هستتنند..اونها از ما نیستند