Saturday, 18 July 2015
05 August 2021
ازنامه های رسیده - 1

«گفت وگویی الکترونیکی میان دو شهروند ایرانی»

2010 February 26

رادیوکوچه

مردم عادی درگیر مسایل بسیاری هستند. این مسایل برآیندها و انگیزش های مختلف را در جامعه ایجاد کرده آن چنان که هر کس می خواهد قدمی در این ارتباط بردارد. «کوچه» فکر می کند که گاهی اوقات انعکاس همین حرف هایی که در میان مردم ، در کوچه و بازار و اماکن مختلف زده می شود، نشانگر همان چیزهایی است که بطن بسیاری از حوادث در جامعه است.

چندی پیش مطلبی پیرامون برنامه شست‌و شوی مغزی توسط امواج رادیویی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بخش شایعه رادیو کوچه انتشار یافت. آن‌چه در پی می‌آید، بخش نخست مکاتبات الکترونیکی دو نفر در ارتباط با این موضوع است که برای رادیوکوچه ارسال شده است:

ارسال ایمیل اول از طرف  الف به  ب به منظور اطلاع رسانی:

شست‌و شوى مغزى

هم‌میهنان عزیز تماشاى تلویزیون جمهورى اسلامى و گوش فرا دادن به رادیوى آن باعث کد گزارى در مغز شما می‌گردد بطوری‌که ناخواسته و ناخودآگاه افکارتان مورد کنترل قرار گرفته گرایش به اعمالى که سردمداران حکومت اسلامى برایتان برنامه ریزى کرده‌اند پیدا مى‌کنید.

این عملیات کدگزارى در ذهن و روان مردم را شستشوى مغزى توسط دیدن و شنیدن مى‌نامند.

سال‌ها پیش بود که …..ادامه این مطلب را از اینجا ببینید

پاسخ ب :خدا به ما توفیق دهد این شست‌و شو را بیشتر ترجیح می‌دهیم تا دیگر شست‌و شوهای رسانه‌های بیگانه یا حداقل وابسته به بیگانه را. چرا که در بهترین حالت آن‌ها هیچ خبری را برای ایران نخواهند خواست.

پاسخ الف:

مطمئن باشید که خدا به شما توفیق نمیدهد_بدون شک چون شما طرفدار ظلم هستید.

بله ظلم جناب ب عزیز

ما هر گونه اقدامی که بخواهد سلامت روانی افراد یک جامعه که شامل پیر و کودک و نوجوان است را به خطر اندازد و ذهن و مغز آن‌ها را به صورت ناخواسته و بدون اطلاع شست‌و شو دهد را عین ظلم دانسته و آن را محکوم می‌کنیم. از طرف هر کس که می‌خواهد باشد.

ضمنن این مهم نیست که دیگران و حتی غربی‌ها ظلم می‌کنند یا نه مهم این است که آن‌ها اگر ظلم می کنند بیگانه‌اند و ما تنها توقع انسانیت از آن‌ها داریم.

ولی شگفت آن است که آن‌هایی که مدعی برطرف کردن ظلم از کل عالم هستند چرا با خود ما چنین می‌کنند؟

و من فکر می‌کنم که شما زیاد تلویزیون نگاه می‌کرده‌اید.

پاسخ ب:

دست شما درد نکنه حالا دیگه ما ظالم هم شدیم

پاسخ ب:

سلام الف جان. می‌دانید من به شما خیلی ارادت دارم. دلیلش هم به خاطر نوع فکر کردن شما است البته نه افکار شما. البته من نامه قبلی شما را اشتباه خواندم شما گفتی طرفدار ظلم من فکرکردم نوشتی ظالم. به هرحال اگر صلاح می‌دانی بحثی را با هم شروع کنیم حد اقل یکدگر را بهتر می‌شناسیم و البته برای من مهم است بدانم چگونه با کسی مثل شما این همه اختلاف در عمل داریم در حالی که در فکر  و اعتقاد به هم نزدیکیم. تا جایی که یادم هست شما با حکومت غیر امام زمان موافق نیستید. و هر حکومتی را غیر از حکومت معصوم حکومت جور می‌دانید در اینصورت مردم باید همیشه با همه حکومت‌ها مبارزه کنند تا ظهور آقا در ست است؟ یا ایده دیگری دارید؟ به امید دیدار

پاسخ الف:

با سلام بر ب عزیز و تقدیم احترام؛

اولن به دلیل مشغله نمی‌توانستم وقت مناسبی برای تکمیل این ایمیل اختصاص دهم. از تاخیر در پاسخ عذر خواهم.

ثانین که از دست من دلخور نشوید. اگر لحن‌ها گاهی تغییر می‌کند تنها به خاطر نشان‌دادن تفاوت نگرش است و نه به قصد ناراحتی شما و شما نیز می‌دانید که من به تمامی افراد پاک و درستکار مثل شما ایمان قلبی داشته و ارادت خالصانه ابراز می‌کنم و کلن این تبادل ایمیل سند صحت این ادعاست زیرا که با غیر هم‌چون کسانی در این زمانه بسیار خطرناک است که چنین تبادلاتی را برقرار نمود و در این بین سند من، جان من است. و در همین جا بد نیست که یادآوری‌کنم که تقاضا دارم هم‌چون گذشته امانت‌دارانه تمام ایمیل‌ها دریافتی از بنده را که بوی سیاسی می‌دهد پاک بفرمایید و حتی از بخش trash  ایمیلتان نیز حذف کنید و اگر می‌خواهید احیانن متنی از آن‌ها را نگه‌دای نمایید در فایلی دیگر یا در قالب ایمیلی دیگر به خودتان ارسال کنید به نحوی که هیچ آدرس یا نامی از بنده باقی نمانده باشد .(شرمنده‌ام که از جانم می‌ترسم. آخر جان شیرین خوش است)

و شما می‌دانید که نظر من این بوده که اگر شما چنین اعتقادی را داشته باشید  نادانسته دچار طرفداری از ظالم شده اید و نه این که خود یک ظالم باشید و یا حتی عمدا طرفدار ظلم_اینقدر دیگر شما را می‌شناسم ولی بی‌ریا باید بگویم که به عقیده‌ی من (تاکید می‌کنم به عقیده‌ی من) نادانسته طرفدار ظالمید و این ظلم نادانسته است که بر شما خواهند نوشت! که ما انسان‌های غیر معصوم هر یک به طریقی از این جور ظلم‌ها دفترها خواهیم داشت  و نیازی نیست هم که زیاد نگرانشان باشیم )

اما در مورد مطلبی که بیان کردید بله اگر حکومتی دیگر ایجاد شود که بخواهد بر مردم هم‌چون امام معصوم (ع) حکومت کند در حالیکه توانایی و علم و دانش امام معصوم (ع) را ندارد دقیقن همین‌طور هست و من مجددن ساز اکنون را خواهم زد و حداقل دعا خواهم کرد تا از هم بپاشد.

ببینید به ما می‌گویند شخص اول جانشین امام معصوم است(من عکس  کارت بسیجش را دیده‌ام که بر روی آن عینن سمتش «ولی امر مسلمین جهان» نوشته شده است). خب ما می‌گوییم قبول ایشان جانشین امام معصوم هستند بیایند زحمت بکشند و همانطور که از معنای لغت «جانشینی» معنا می‌شود بر کرسی‌های علمی‌ای که اگر امام معصوم حاضر بود بر آن‌ها تکیه میزد، نیز تکیه بزنند! مگر نه این است که تا کسی لیاقت و توانایی کسی دیگر را نداشته باشد نباید به عنوان جانشین او انتخاب شود.  پس این‌ها هم لابد همان توانایی را دارندکه ادعای جانشینی‌اش را می‌کنند. شک دارم یعنی  همان قدرت علمی را دارند. استغفر ا. .. بر شکاکش لعنت! خب حالا که اینطور است پس بیایند و مطلب علمی هم به ما یاد دهند و راه‌های آسمان را که نه همین راه‌های زمین، بی‌خیال آتیش زدیم به مالمون همین راه‌های خراب کشورمون رو از شیارهای کف دستشان بهتر یاد داشته باشند. اصلن این را  هم نمی خواهیم. سخت است این جور چیزها برای مغز. فسفر از کجا بیاورند بیچاره‌ها برای یادداشتن یک هم‌چین علمی . بی‌خیال همین راه‌های شهرهامون رو درست کنند بسه روستاها هم پیشکششون.

راستی نظر شما در مورد وزارت راه سازی چیه …. جان؟

آخر حیف است که فقط بر کرسی قدرت و سیاست تکیه بزنند و ما را از کرامات خویش در حوزه ی دیگر علوم که به سبب جانشین بودن امام صاحب علم، برخوردارند، بی‌بهره گذارند .دل ما می سوزه به خدا. گناه داریم که علم نداریم باید از علوم جانشین خدا هم بی بهره باشیم. این همه کرسی علمی پژوهشی! بخدا باید بیایید و یکی را لااقل متبرک بفرمایید. ما این‌جوری کوتاه نمیایم . این تو بمیری از اون تو بمیری‌ها نیست.

چرا فقط چسبیده‌اید به جانشینی سیاسی پیامبر؟ نکند بدجوری تشنه‌ی قدرتید؟ چرا کمی به جانشینی‌های دیگر پیامبر نمی‌پردازید؟ مثلن پیامبر ما ماه را از وسط دو نیمه کرد چرا شما از راه دور حداقل یک سیب زمینی را به دو تکه  تقسیم نمی‌کنید تا مردم شام شبی با آن درست کنند؟ آری آری می‌دانم چون دانشش را ندارید.چون شما قدرتش را ندارید  و نمی توانید و چون نمی‌توانید و شما نیز مردمی بسیار امین و درستکار هستید و هرگز طمع قدرت ندارید میگویید که ما نمی‌توانیم جانشین پیامبر در شق کردن اشیاء باشیم لذا آن ادعا را نیز نمی‌کنیم. مومن چه می‌گویی مگر می‌شود همین‌طور ادعا کرد!. برو پی کارت. برو سیب زمینی بکار.

چرا فقط سیاسی ما دوست داریم اربابمان خوش تیپ باشد. خداییش هم گفتند که تمام 12 امام ما خوش‌تیپ و زیبا بودند. راست می‌گم به خدا. نشنیدید که میگن امام حسن صورت رو با پارچه می‌پوشاند تا زن‌ها از شدت تحریک بی اختیار سست نشوند؟ به پیامبر هم گفتند که یوسف خوشگل‌تر بود یا شما فرمود او خوشگل‌تر بود ولی من با نمک‌ترم . اینها تا بهشون نگاه می‌کنی خودشان می‌گن: خب چیه نگاه می‌کنی؟ مگه آدم ندیدی؟  نه به خدا این قیافه‌ها که ما می‌بینیم تو جنگل هم نمیشه پیدا کنیم…بگذریم ما اصلن ارباب نمی‌خوایم . راستی در آمازون جناب رئیس را دیدید سلام مخصوص برسانید ما می‌ریم تظاهرات جاشون رو خالی می‌کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۲ Comments