Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
پیام پاپ به راهبه‌های یک صومعه در اسپانیا

«پاپ فرانسیس هستم بعد زنگ می‌زنم»

2014 January 06

خبر / رادیو کوچه

 

یک گروه‌ از راهبه‌ها در اسپانیا وقتی پیام تبریک «پاپ فرانسیس» را بر روی پیام‌گیر تلفن خود شنیدند شوکه شدند. به نظر می‌رسد پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در یک  پیام تلفنی می‌خواسته است به گروهی از راهبه‌ها در صومعه‌ای در اسپانیا تبریک بگوید که آن‌ها تلفن را برنداشته و در نتیجه پاپ برای آن‌ها پیام تلفنی گذاشته است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گفته خبرگزاری «ای‌اف‌پی» این موضوع موجب تاسف آن‌ها شده است که «چرا تلفن را برنداشته‌اند».

پاپ فرانسیس در پیام خود به این راهبه‌ها در پیام‌گیر گفته است: «راهبه‌ها مشغول به چه کاری هستند که نمی‌توانند به تلفن پاسخ بدهند؟»  او هم چنین بعد از یک سرفه ادامه داده است: «این پاپ فرانسیس است که پیام می‌گذارد. می‌خواستم  سال نو را به شما تبریک بگویم. من اگر بتوانم بعد با شما تماس خواهم گرفت. خدا نگهدار شما باشد.»

pop-fransis

خواهر «ادریانا» از این صومعه به یک رادیو در اسپانیا گفته است که او و چهار راهبه دیگر مشغول نماز ظهر بوده‌اند که پاپ زنگ زده.  «پاپ یک دوست قدیمی راهبه‌های ماست که مانند او از آرژانتین‌ آمده‌اند». این راهبه‌ها در شهری کارگری به نام «لوسنا» در نزدیکی «کوردوبا» در جنوب اسپانیا ساکن هستند.

خواهران روحانی اشاره می‌کند که برای از دست دادن این تلفن دلش می خواسته «بمیرد»،

آن‌ها بعد از این تماس تلاش می‌کنند تا خودشان با واتیکان تماس بگیرند و با اسقف‌ و سایر افراد صحبت کنند در این مورد که موفقیتی حاصل نمی‌شود و در نهایت شخص پاپ فرانسیس شب با آن‌ها مجدد تماس می‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,