Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در پی تلاش برای آزادی مصرف ماری‌جوانا در آمریکا

«جورج سورس هم طرف‌دار مصرف ماری‌جوانا»

2014 January 06

اردوان روزبه / رادیو کوچه

بنابر نوشته «ویلامتویک» جورج سورس، رییس بنیاد سورس و یکی از پول‌داران به نام آمریکایی به جمع طرف‌داران قانونی کردن مصرف «ماری‌جوانا» پیوسته است. آن‌ها امیدوارند در سال جدید میلادی در ایالت «اورگان» هم مصرف مواد مخدر ماری‌جوانا آزاد شود. برای این کار یک گروه طرف‌دار آزادی مصرف این ماده مخدر موسوم به «DPA» در نیویورک پنجاه هزار دلار تاکنون برای کمک به تغییر قانون در این ایالت پرداخته‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اهمیت موضوع در آن است که گروه فوق و جرج سورس میلیاردر معروف نقش به سزایی در آزادی مصرف ماری‌جوانا در «کلرادو» و «واشینگتن» نیز داشته‌اند.

g_soros

«پل استنفورد» یک فعال در این زمینه اشاره کرده است عدم تحقق این موضوع در این ایالت تاکنون به دلیل کمبود بودجه برای تنظیم قانون و تامین حمایت بوده است.  ورود آقای سورس به این ماجرا نشان از این دارد که دیگر آن‌ها نباید نگران هزینه‌ها باشند.

با روشی که آن‌ها پیش گرفته‌اند سعی خواهند کرد حقوق‌دان‌های زبده‌ای را برای تغییر قانون و یا حتا برگزاری همه پرسی به کار بگیرند تا مصرف این ماده مخدر در اورگان نیز آزاد شود. در گزارش این رسانه هم‌چنین نامی از «پیتر لوییس» بنیان‌گذار بیمه مشهور «پروگرسیو» آمده است که او نیز برای تحقق آزادی مصرف ماری‌جوانا هم‌کاری خواهد کرد. پیش‌تر در خبرها آمده بود که مصرف این ماده مخدر در ایالت «کلرادو» از روز چهارشنبه یکم ماه ژانویه آزاد شده است. البته بنابر اعلام دولت این ایالت حمل این مواد در فرودگاه‌ها ممنوع است و علاوه بر ضبط ماده فوق موجب جریمه‌ای ۹۹۹ دلاری خواهد شد.

گفته می‌شود شرکت‌های مسافرتی و تورگردان برنامه‌هایی را با عنوان «تور ماری‌جوانا» تدارک دیده‌اند.

دست‌کم پیش از این در هجده ایالت در آمریکا مصرف ماری‌جوانا با نسخه پزشک آزاد بود و هر بیمار می‌توانست ۲۸ گرم از این ماده را داشته باشد. در حال حاضر در ایالتی نظیر «کالیفرنیا» حدود ۸۰۰ واحد درمانی ماری‌جوانا را در اختیار کسانی که اجازه مصرف دارویی آن را دارند قرار می‌دهد. در بسیاری از موارد گروهی معتقدند این ماده می‌تواند تاثیر مناسبی برای آرامش بیماران روحی و کاهش درد‌های جسمی داشته باشد.

colorado-has-successfully-passed-the-first-legislation-to-regulate-legal-marijuana-sales

لازم به اشاره است در روز یکم ژانویه ۲۰۱۴ با آزادی مصرف ماری‌جوانا در کلرادو با تشکیل صف‌های طولانی در برابر فروشگاه‌های این ماده مصرف‌ کننده‌گان اقدام به خرید کرده بودند و در این میان بنابر گفته برخی رسانه‌ها روز اول ۳۷ نفر به علت مسومیت بر اثر مصرف زیاد «Overdose» جان خود را از دست داده‌اند، نکته‌ای که از سوی برخی دیگر یک خبر نادرست «هواکس» خوانده شده است. در کشور «اروگوئه» نیز به تازه‌گی نگه‌داری، مصرف، کاشت و فروش ماری‌جوانا به طور رسمی با تایید مجلس این کشور آزاد شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. maj
    1

    خبر مرگ ۳۷ نفر در کلورادو، به دلیل مصرف زیاده از حد (اوردوس) ماریجوانا، خبری قلابی بود و در هیچ یک از منابع معتبر خبری تایید نشده است. کسی‌ از اووردوس ماری جوانا جانش را از دست نمیدهد