Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
نتیجه یک مسابقه علمی

«زنان باهوش تر از مردان»

2010 February 26

نتیجه یک مسابقه علمی نشان می‌دهد زنان نسبت به مردان باهوش‌ترند . این نتیجه‌گیری پس از رقابت آنلاینی که به 9 زبان مختلف به مدت پنج ماه میان مردان و زنان برگزار شد ، به دست آمده است.

طی این رقابت بیش از 15 میلیون سووال از شرکت‌کنندگان پرسیده شد و در نهایت گروه زنان موفق شدند پیروزی را در این رقابت به خود اختصاص دهند. بر اساس نتایج این رقابت طولانی زنان موفق شدند با اختلاف 10 هزار و 543 پاسخ درست پیروز شوند.

یک فرد به تنهایی سه هزار و 500 روز متوالی یا 9 سال و 215 روز و 8 ساعت و 24 دقیقه برای پاسخ دادن به این تعداد سوال که بر اساس بازی هوش مشهور Trivial Pursuit طراحی شده‌اند، زمان نیاز خواهد داشت. در این مسابقه افراد بر اساس اطلاعات‌عمومی خود در زمینه‌های مختلف به تعداد زیادی سوال پاسخ می‌دهند.

یکی از محبوب‌ترین طبقه‌بندی سووالات که داوطلبان مجاز به انتخاب آن بودند، طبقه‌بندی سرگرمی، علم و طبیعت، ورزش، تاریخ، هنر و ادبیات، جغرافی و در نهایت افراد و اماکن بوده است. داوطلبان این دسته بندی‌ها را بر اساس نبوغ درونی خود انتخاب می‌کردند.

هر یک از دو گروه زنان و مردان در دسته‌بندی‌های مختلف امتیازهای متفاوتی به‌دست آوردند اما در نهایت زنان با چهار میلیون و 88 هزار و 139 پاسخ درست مردان را در این رقابت شکست دادند.

بر اساس گزارش تلگراف، شرکت‌کنندگان در این رقابت روزانه در راستای حمایت از تیم خود به یک، 10 تا 100 سووال پاسخ دادند که نتایج نشان می‌دهد زنان برای برد خود در این رقابت تلاش بیشتری داشته‌اند.

قرار است رقابت مشابه بعدی مسابقه آنلاین Trivial Pursuit میان دو نسل، نسل زیر 30 سال و بالای 30 سال در اواسط ماه مارچ 2010 برگزار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,