Saturday, 18 July 2015
13 June 2021

«گشوده شدن پرونده جعل تازه‌ای برای بابک زنجانی»

2014 January 08

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: انتخاب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب روز سه‌شنبه هفدهم دی‌ماه نوشته است، با گذشت یک هفته از بازداشت بابک زنجانی، خبرنگار انتخاب به جزییات پرونده جعل وکلاهبرداری توسط بابک زنجانی در سال ١٣٨٧ دست یافته است.

به گزارش این وب‌سایت، بابک زنجانی که با ارایه اسناد جعلی در مورد پرداخت پول نفت موجب بی‌اعتبار شدن تعدادی از نمایندگان مجلس حامی وی شده بود ، در حوزه جعل اسناد مالی چیره دست است و اکنون جزئیات تازه‌ای درباره پرونده قبلی وی در مورد جعل چک مطرح شده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب مدعی است، این پرونده مربوط به جعل یک چک هشت میلیاردی در سال ١٣٨٧ است و به شرکت بابک زنجانی در یک مزایده نهادی عمومی باز می‌گردد.

babek-zanjani

در این مزایده بابک زنجانی با ارایه یک فقره چک هشت میلیارد تومانی جعلی، اقدام به خریداری اموال از این نهاد کرده است.

وی هم‌چنین برای فریب نهاد مذکور نسبت به جعلی بودن چک، اقدام به بیمه چک مذکور در یک بیمه خصوصی می‌کند.

این بیمه که با فرانشیز ٩٩ درصد انجام شده بود تنها پوششی برای کلاهبرداری بابک زنجانی بوده و عملن در صورت بی اعتبار شدن چک شرکت بیمه تنها یک درصد آن را به دارنده چک پرداخت می‌کرده است.

با این وجود مسوول مالی نهاد مذکور قبل از تحویل اجناس به بابک زنجانی اقدام به استعلام چک می‌کند و به جعلی بودن چک پی می‌برد، و مانع کلاهبرداری بابک زنجانی می‌گردد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,