Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
بنابه کیفرخواست دادستان

«معاون اول احمدی‌نژاد می‌گوید منتظرم به دادگاه بروم»

2014 January 09

خبر / رادیو کوچه

معاون اول دولت دهم با بیان این‌که پنجاه و پنج ساعت بازجویی شده‌ام ، گفته است: پرونده قضایی من سیاسی شده است.

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» گزارش داد، «محمدرضا رحیمی» روز چهارشنبه هجدهم دی‌ماه در حاشیه مراسم ختم برادر همسر «عزت اله ضرعامی» رییس سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران گفته است: «اگر بخواهم وارد این بحث شوم، کلی ماجرا درست می‌شود.»

وی افزوده است: منتظرم به دادگاه بروم چون آن‌گونه که دادستان گفته، کیفرخواست برای من صادر شده است.

به گزارش این خبرگزاری «محمدرضا رحیمی» تصریح کرده است، دادستان نباید چنین حرفی را می‌زد چون وقتی پرونده‌ای پیش بازپرس باز است، دو حالت دارد یا قرار مجرمیت و یا برائت و سپس کیفرخواست صادر می‌شود.

وی ادامه داده است: «من هم حقوقدانم و هم وکیل دادگستری بوده‌ام و با این مسایل آشنا هستم، از کجا دادستان چنین حرفی می‌زند؟»

وی تصریح کرده است: «مگر بنده باید جار بکشم ، چهار سال است که یکسره اتهاماتی را مطرح می‌کنند و فقط سکوت کرده‌ام! قاعدتن باید دادگاهی پیش بیاید و توضیح دهم، هرچند که دادگاه عدل الهی کامل‌ترین دادگاه است.»

معاون اول دولت دهم ادامه داده است: «اطرافیانم هم‌چون مادر بنده سکته کرده و بیمار است، هم‌چنین همسری که دوبار عمل باز قلب انجام داده، حال شما ببینید این ادعاها چه اثری بر روی آنها می‌گذارد؟»

rahimi

وی با بیان این‌که من اگر الان صحبت کنم آقایان را عصبانی‌تر می‌کنم و نمی‌خوام این اتفاق بیافتد، افزوده است: «بگذارید کیفرخواست صادر شود بالاخره پاسخ‌های بنده و متن کیفر خواست از طریق مطبوعات و رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید و روزی این قضیه روشن خواهد شد.»

وی با بیان این‌که افتخاری که در زندگی دارم و به آن بالیده‌ام ، پاکدستی بوده است، یادآوری کرده است: بنده 34 سال در نظام مشغول به فعالیت هستم و هیچ بحثی نبوده اما وقتی معاون اول می‌شوم تمامی این هجمه‌ها آغاز می‌شود.

وی ادامه داده است: بنده رییس دیوان محاسبات بوده و امین بیت‌المال این کشور بوده‌ام حال یک دفعه چه اتفاقی افتاد تا چنین اتهاماتی با شیطنت‌های رسانه‌ای به بنده زده شود؟

معاون اول «احمدی نژاد» گفته است: همیشه از آقایان درخواست کرده‌ام که بپرسید تا بنده نیز توضیح بدهم و اگر قانع نشدید آنگاه مسایل را رسانه‌ای کنید.

«رحیمی» خاطر نشان کرده است: بنده از ٢ سال قبل حدود یازده جلسه به بازپرس توضیح داده‌ام و ایشان گفتند که دیگر سوالی ندارم، هرچند که بعدها پیگیری می‌کردم که اگر سوالی دارید بازهم بیایم.

«رحیمی» با بیان این‌که روند پرونده من سیاسی شده است تاکید کرده است: «بنده برای این پرونده ۵۵ ساعت از جانب بازپرس بازجویی شده‌ام چه کسی تا کنون این مقدار ساعت برای یک پرونده بازجویی شده است؟»

موضوع اختلاس در بیمه ایران از سال ۸۹ و در جریان رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ مطرح شد و همواره از محمدرضا رحیمی به عنوان یکی از عوامل دخیل در آن نام برده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,