Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
به دلیل بیماری قاضی پرونده

«آزادی علی‌اصغر غروی به قید وثیقه به شنبه آینده موکول شد»

2014 January 10

خبر / رادیو کوچه

با وجود این‌که روز چهارشنبه هجدهم دی‌ماه تمام مراحل اداری ارایه وثیقه جهت آزادی علی‌اصغر غروی طی شد اما به گفته مسوولان، قاضی پرونده بیمار است و ماجرا به شنبه موکول گردید.

دکتر علی‌اصغر غروی پس از انتشار مقاله «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» در روزنامه بهار در تاریخ ۱۹ آبان در شهر اصفهان بازداشت و صبح روز دوشنبه بیستم آبان ماه، توسط ضابطین دادگاه انقلاب از اصفهان به دادسرای فرهنگ و رسانه در تهران منتقل شد.

aliasghar_Gharavi

به گزارش سایت «ندای آزادی»، «علی اصغر غروی»، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران و مسوول شاخه این حزب در استان اصفهان، از سال ۱۳۸۰ اقدام به برگزاری کلاس‌هایی با عنوان تفسیر ترتیبی و تفسیر موضوعی قرآن مبین کرد که این کلاس‌ها توسط اداره اطلاعات اصفهان تعطیل شد.

وب‌سایت «ندای آزادی» هم‌چنین گزارش داده است، «این محقق و مفسر قرآن که بیش از هفتاد سال سن دارد از مشکلات جسمانی زیادی رنج می‌برد. وی مبتلا به تحلیل پیشرفته اعصاب حسی و حرکتی اندام‌ها است و طبق تشخیص پزشکان متخصص نیازمند مراقبت پزشکی و انجام فوری اقدامات درمانی تکمیلی دارد و محرومیت از رسیدگی پزشکی باعث نگرانی شدید خانواده دکتر غروی در خصوص سلامت جسمانی وی شده است.»

ابتدای آذر ماه نیز بیش از ۳۰۰ نفر از فعالین فرهنگی و اجتماعی اصفهان در نامه‌ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه خواستار آزادی فوری «علی اصغر» غروی شدند.

درحال حاضر آقای «غروی» در زندان اوین به سر می‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,