Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
به دنبال آتش‌سوزی خیابان جمهوری

«رییس ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد تهران بازداشت شد»

2014 January 24

خبر / رادیو کوچه

رییس ایستگاه ١٠١ آتش‌نشانی حسن آباد و اپراتور نردبان نجات این ایستگاه صبح امروز پنج‌شنبه سوم بهمن ماه بازداشت شدند .

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» پنج‌شنبه سوم بهمن، به نقل از یک منبع آگاه در آتش‌نشانی گزارش داد، رییس ایستگاه ١٠١ آتش‌نشانی حسن آباد و اپراتور نردبان نجات این ایستگاه بازداشت شده‌اند.

این خبرگزاری هم‌چنین نوشته است، مدیرعامل آتش‌نشانی تهران پیگیر علت بازداشت این افراد است که هنوز مشخص نیست چه مرجعی اقدام به بازداشت آن‌ها کرده است.

«ایرنا» همچنین نوشته است، در همین حال «صفرعلی براتلو» معاون امنیتی وانتظامی استانداری تهران در گفت‌وگو با این خبرگزاری، از بازداشت این دو آتش‌نشان اظهار بی اطلاعی کرد.

harigh1

خبرگزاری «فارس» نیز از بازدید «عباس جعفری دولت‌آبادی»، دادستان عمومی و انقلاب تهران، از محل حادثه و صدور دستور رسیدگی فوری به این موضوع در شام‌گاه چهارشنبه، دوم بهمن، خبر داده است.

در حادثه آتش‌سوزی یک تولیدی لباس در خیابان جمهوری تهران که روز یک‌شنبه، ۲۹ دی، رخ داد، دو زن کارگر به نام‌های «نسرین فروتنی» ۴۴ ساله و «آذر حق‌نظری» ۶۰ ساله برای رهایی از شعله‌های آتش از پنجره‌های ساختمان آویزان شدند، اما پس از چند دقیقه مقاومت و تقلا و در حالی‌ که نیروهای آتش‌نشانی در محل حضور داشتند، به پایین پرتاب شده و جان خود را از دست دادند.

این حادثه به واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و در میان مسوولان حکومتی ایران دامن زد.

«حسن روحانی»، رییس جمهور، با صدور دستوری به وزیر کشور خواستار رسیدگی به این حادثه شد و محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، هم وعده داد که ظرف ۱۵ روز گزارش کاملی از آن ارایه کند.

مطالب مرتبط

مرگ دو کارگر زن در آتش‌سوزی تولیدی پوشاک

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,