Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
به مدت هشت سال

«ممنوعیت از کار بازیگری به دلیل شباهت به احمدی‌نژاد»

2014 January 29

خبر / رادیو کوچه

«محمود بصیری» بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون می‌گوید، هشت سال پیش زمانی که انتخابات مربوط به ریاست جمهوری به پایان رسید، مدام از سوی وکلا تماس‌هایی با من گرفته می‌شد و می‌گفتند که آیا خودت خبر داری که ممنوع‌التصویر شده‌ای؟ که من آن زمان فقط به این حرف‌ها می‌خندیدم و اصلن باورم نمی‌شد، که ظاهرن همین شایعات کم‌کم به واقعیت پیوست.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، «محمود بصیری» بازیگر سریال‌های «آرایشگاه زیبا»، «هزاردستان»، «هتل» و «گل پامچال» روز سه‌شنبه هشتم بهمن ماه، در مصاحبه‌ای با «ایسنا»، خطاب به وزیر ارشاد و رییس سازمان صدا‌و‌سیما گفته است: «امیدوارم وقتی وزیر ارشاد و رییس تلویزیون مسوولیت‌شان را به افراد دیگری واگذار می‌کنند و به خانه‌هایشان می‌روند، بتوانند راحت بخوابند.»

او در عین حال تاکید می‌کند که بابت اتفاقی که برایش افتاده و هشت سال ممنوع‌الکار بوده، از کسی شاکی نیست و هیچ‌کس را مقصر نمی‌داند و حتی گفته است دست آن کسی که این کار را کرده درد نکند!

این بازیگر سینما و تلویزیون گفته است: «طی این هشت سال برای دو تا از کارهایم واقعن دلم سوخت که یکی از آن‌ها پیشنهاد آقای کیانوش عیاری بود که با من حتی قرار هم گذاشت اما بعد رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد! فکر می‌کنم اگر اشتباه نکنم فیلم خانه پدری بود که قرار بود در آن ایفای نقش کنم.»

hamidreza-dastjerdi-4-141

«بصیری» هم‌چنین بیان کرده است: «حتی طی این چند سال که ممنوع‌الکار بودم، تیزر کارهایم را هم از فیلم و سریال‌ها درآوردند که من آن زمان هم گفتم که اشکالی ندارد، چه بگویم؟! زمانی که رییس سازمان صداوسیما و یا وزیر ارشاد نگویند محمود بصیری کجاست، آیا واقعن وزیر ارشاد، وزیر ارشاد است؟ به نظر من وزیر انشاء هم نیست.»

«محمود بصیری» که به گفته‌ خودش ایفای نقش «احمدی‌نژاد» در سریال «شاه‌گوش» داود میرباقری به او پیشنهاد شده بود، درباره‌ نپذیرفتن این نقش گفته است: «اگر روزی خود آقای احمدی‌نژاد حضورن بیاید و به من اجازه دهد که نقشش را بازی کنم، با رضایت خودش حتمن قبول می‌کنم که این کار را بکنم در غیر این صورت نه. این جمله را به آقای میرباقری هم گفته‌ام. پول برای من ارزشی ندارد بلکه اصل کار برایم مهم است.»

بازیگر مجموعه «زی‌زی‌گو‌لو» با گله‌مندی از برخی از روزنامه‌ها خاطرنشان می‌کند: «در حال حاضر روزنامه‌هایی در حال کار هستند که به نظر من حتا به درد شیشه‌ پاک‌ کردن هم نمی‌خورند؛ چرا که گاهی کارهایی انجام می‌دهند که اصلن صحت ندارد.»

وی ادامه گفته است: «به عنوان مثال در گذشته یکی از روزنامه‌ها با من مصاحبه‌ای انجام داد و از من پرسید محمود استاد محمد چطور شخصیتی بود؟ که من در جواب گفتم ما محمود زیاد داریم، هر محمودی که محمود استاد محمد نمی‌شود اما آن‌ها جمله مرا عوض کردند و آوردند بصیری می‌گوید هر محمودی که محمود بصیری نمی‌شود!»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,