Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
خبرهای ورزشی

«رویانیان می‌گوید پورشه‌های پرسپولیس ١۵٠ میلیون است»

2014 January 29

خبر / رادیو کوچه

رویانیان می‌گوید پورشه‌های پرسپولیسی ١۵٠ میلیون تومان است

 «محمد رویانیان» درباره ماشین‌های بازیکنان پرسپولیس گفت: قیمت این ماشین‌ها بین صد تا صد و پنجاه میلیون تومان بوده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مدیر عامل سابق پرسپولیس این را گفت و ادامه داد: ما یک سری ماشین به بازیکنان دادیم که تعداد آن کمتر از ١٢ تا بوده است. اینها بخشی از رقم قرارداد بازیکنان بود که بیشتر از صد و پنجاه میلیون تومان نبوده است. ماشین‌ها کره‌ای و ژاپنی بوده‌اند. ما به بازیکنان پیشنهاد ماشین دادیم و خودشان هم قبول کردند. سند این ماشین‌ها به دلیل بخشی از بدهی‌ها که یک میلیارد و‌ دویست میلیون تومان می‌شود در گرو شرکتی است که از آنها خرید کرده‌ایم. این بدهی جزو ۵ میلیارد تومان بدهی است که بنده قبول کرده‌ام. در روزهای آینده این رقم پرداخت می‌شود و مشکل حل خواهد شد.

این رقم‌ها در حالی از سوی رویانیان در رابطه با قیمت خودروهای پورشه عنوان می‌شود که خودروهای خارجی در ایران ارقامی چند صد میلیونی را دارند و تا کنون در کشور پورشه‌ای با قیمتی کمتر از ششصد ‌و ‌هفتاد میلیون تومان دیده نشده است.

roianian

در همین رابطه چند ماه پیش، انتقادهایی از «حمید سوریان» قهرمان المپیک کشتی فرنگی در خصوص وارد کردن خودروی ٨ میلیارد تومانی شد.

تشکیل کمیته مبارزه با رشوه در وزارت ورزش و جوانان

«محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان در احکامی جداگانه، سیدمناف هاشمی را به عنوان رییس، سیروس احمدی را دبیر و حسین نوروزی را به عنوان عضو کمیته پیش‌گیری و مبارزه با رشوه منصوب کرد.

وزیر ورزش و جوانان، این احکام را به استناد ماده ١٣ تبصره یک، آیین‌نامه پیش‌گیری و مبارزه در دست‌گاه‌های اجرایی صادر کرد.

reshve

این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که معمولن برای یک وزارت‌خانه بزرگ کمیته‌ای از دل همان وزارت‌خانه جهت رسیدگی به جرایم مالی انتخاب نمی‌شود، هم‌چنین در ورزش ایران این نیاز به گونه‌ای دیده می‌شود که باید فعالیت‌های شخص وزیر بازررسی شود نه افرادی که در مسوولیت‌های کوچک‌تر قرار گرفته‌اند.

اتحادیه مدیران فوتبال خواستار دریافت بیش از پنجاه درصد بودجه صداوسیما شد

اتحادیه مدیران فوتبال از مجلس ایران خواست تا به هنگام بررسی بودجه سال آینده سازمان صدا و سیما نسبت به اختصاص پنجاه تا هفتاد درصد این بودجه به حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال کشور توجه داشته باشند.

در بخشی از این نامه آمده است: پیرو جلسه شورای مرکزی اتحادیه فوتبال با حضور مدیران باشگاه‌های لیگ برتر و دسته یک فوتبال در روز دوشنبه سی‌ام دی ماه به اطلاع می‌رساند که یکی از شرایط و الزامات کنفدارسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) جهت حضور تیم‌ها در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در آمدزایی و خودکفا بودن باشگاه‌ها از نظر مالی است و تمامی باشگاه‌ها باید حالت تجاری داشته باشند.

modirane-fotbal

این نامه می‌افزاید: در حال حاضر اساسی‌ترین چالش فدراسیون و باشگاه‌های کشورمان همانا سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که حق پخش مسابقات فوتبال را به‌صورت قطره چکانی پرداخت می‌کند و حال آن‌که پخش مسابقات فوتبال بخش مهمی از حق ورزش فوتبال است.

درحال حاضر باشگاه‌های فوتبال مطرح جهان از طریق حق پخش تلویزیونی به‌طور میانگین پنجاه درصد، فروش بلیط مسابقات بیست‌و پنج درصد،حامیان مالی پانزده درصد و فروش بازیکن، پیراهن و سایر محصولات به‌دست می‌آورند و این در حالی است که متاسفانه باشگاه‌های فوتبال کشورمان به دلیل قوانین موجود نه تنها از این سود‌آوردی محروم هستند بلکه بسیاری از آنان در حالت ورشکستگی کامل به سر می‌برند.

صدا و سیما می‌گوید پخش ژیمناستیک هزینه دارد

رییس فدراسیون ژیمناستیک می‌گوید که فدراسیون وضعیت مالی مناسبی ندارد و به دلیل کمبود اعتبارات ناچار شدند با مربی اوکراینی قطع هم‌کاری کنند.

«جعفر درویش زاده» اظهار کرد:‌ با مساعدت افشارزاده توانستیم گنادی را به ایران بیاوریم. او مربی خوبی بود. فدراسیون اهدافی داشت. ما در جهت دانش افزایی مربیان پایه و بروز کردن اطلاعات آنها در استان‌های مختلف برنامه داشتیم که خوشبختانه، حضور این مربی تاثیرات مثبتی در آموزش مربیان داشت.

gemnastik

وی درباره‌ وضعیت معیشتی ورزشکاران و مربیان ژیمناستیک گفت: فدراسیون وضعیت مالی مناسبی ندارد. صدا وسیما رقابت‌های ما را پخش زنده نمی‌کند. آن‌ها می‌گویند که ژیمناستیک اسپانسر ندارد و برای پخش تلویزیونی هم باید هزینه کرد! اگر صدا و سیما محبت کند و به ورزش‌های پایه رسیدگی کند، اسپانسر هم جذب می‌شود. یازده ماه از سال می‌گذرد. ما از بودجه هشت‌صد میلیونی فدراسیون حدود سیصد میلیون دریافت کرده‌ایم. خیلی از بودجه فدراسیون پرداخت نشده است. ژیمناستیک یک ورزش پایه است. از طرفی برای سایر رشته‌ها هم بازیکن‌سازی می‌کند. بنابراین، نیاز است که جدی‌تر به آن نگاه شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,