Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
براساس اعلام اطلاعات

«اعدام دو زندانی عرب در اهواز»

2014 January 30

خبر / رادیو کوچه

اداره اطلاعات اهواز در تماسی تلفنی با خانواده‌های «هادی راشدی» و «هاشم شعبانی‌نژاد»، اعلام کرده است که این دو زندانی عرب اعدام شده‌اند و بعدن محل دفن آن‌ها را به خانواده‌هایشان اعلام خواهند کرد.

بنابه گزارش «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «هاشم شعبانی‌نژاد» و «هادی راشدی» دو فعال فرهنگی شهر رامشیر که احکام اعدام آن‌ها توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شده بود، از روز شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲،  توسط اداره اطلاعات اهواز به مکانی نامعلوم انتقال داده شدند.

براساس گزارش همین خبرگزاری مامورین وزارت اطلاعات چهارشنبه نهم بهمن ماه به خانواده این دو زندانی اعلام کرده‌اند که آن‌ها سه یا چهار روز پیش اعدام شده‌اند و بعدن محل دفنشان را به شما اطلاع می‌دهیم.

edam

«هاشم شعبانی‌نژاد»، شاعر، وبلاگ‌نویس، دبیر ادبیات عرب و دانشجوی فوق لیسانس علوم سیاسی دانشگاه چمران اهواز و «هادی راشدی»، دبیر شیمی و فوق‌لیسانس شیمی کاربردی بود.

تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی «پرس تی وی» با پخش اعترافات این زندانیان آن‌ها را از اعضای گروهی موسوم به «المقاومه الشعبیه» معرفی کرد و اعلام نمود که از ایشان سلاح گرم کشف شده است.

پیش‌تر وزارت خارجه بریتانیا، پارلمان بریتانیا، وزارت خارجه آلمان، نروژ، وزارت خارجه آمریکا، پارلمان اروپا، گزارش‌گر ویژه حقوق بشر در ایران دکتر احمد شهید و نهادهای حقوق بشری مانند عفوبین‌الملل و دیدبان حقوق بشر احکام اعدام این افراد را محکوم کرده‌اند.

«هاشم شعبانی‌نژاد» و «هادی راشدی» از اعضای موسسه فرهنگی هنری الحوار بودند که در شهر رامشیر واقع در ۹۰ کیلومتری جنوب شرق اهواز فعالیت فرهنگی داشته‌اند.

این زندانیان در ۱۲ اسفند ماه سال گذشته در اعتراض به تایید حکم‌شان در دیوان عالی کشور به مدت ۲۸ روز دست به اعتصاب غذا زده بودند.

بیشتر بخوانید

 اعدام چهار فعال عرب و اعتراض مردم شادگان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,