Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
سفیر کره شمالی در انگلیس

«شوهر عمه رهبر کره شمالی تیرباران شده بود»

2014 February 01

خبر / رادیو کوچه

«هیون هاک بونگ» سفیر کره شمالی در انگلیس ضمن رد دریده شدن شوهر عمه رهبرکره شمالی توسط ١٢٠ سگ گرسنه تاکید کرد که «جانگ سونگ تاک» به خاطر آن‌که مانع تلاش‌ها برای بهبود اقتصاد و سطح زندگی مردم شده بود، بر اثر شلیک گلوله کشته شد.

خبرگزاری مهر در این باره نوشته است، رسانه‌های کره جنوبی روز جمعه سی و یکم ژانویه به نقل از «هیون هاک بونگ»، شایعات در مورد چگونگی کشته شدن «جانگ سونگ تاک» توسط سگ‌های گرسنه را رد کردند.

سفیر کره شمالی در انگلیس گفته است «جانگ سونگ تاک» توسط شلیک گلوله اعدام شد.

آقای «تاک» یکی از بانفوذترین دولت‌مردان و شوهر عمه رهبر کره شمالی در ماه گذشته میلادی اعدام شد. وی قبل از اعدام به اتهام اعمال مجرمانه از تمام مسوولیت‌هایش خلع شده بود.

jang-song-taeg

رسانه‌های کره جنوبی اخیرن گزارش دادند «جانگ سونگ تاک» مرد شماره دو کره شمالی براثر شلیک گلوله کشته نشده بلکه به طور کامل لخت شده و غذای ١٢٠ سگ گرسنه که سه روز چیزی نخورده بودند، شده است.

در میان اعدام شدگان، سفرای سابق کره شمالی در کوبا و مالزی نیز دیده می‌شوند. «جانگ سونگ تاک» شوهر عمه کره شمالی یکی از چهره‌های اصلی امور اقتصادی در این کشور بود و به طور مرتب مذاکرات با چین، نزدیک‌ترین متحد پیونگ یانگ را برعهده داشت.

برکناری و اعدام «جانگ سونگ تاک» به عنوان مهم‌ترین اتفاق سیاسی در کره شمالی پس از به قدرت رسیدن «کیم جونگ ایل» ارزیابی شده است.

بیشتر بخوانید

شوهر عمه خلق توسط سگ‌ها خورده شده است

اعدام یک مقام ارشد و قدرتمند کره شمالی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,