Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
مقدمات خروج کروبی از خانه امن

«احتمال انتقال کروبی از خانه امن اطلاعات به منزل شخصی»

2014 February 02

خبر / رادیو کوچه

گفته می‌شود علی‌رغم آماده سازی منزل شخصی آقای کروبی در «جماران» برای انتقال وی از منزل امن وزارت اطلاعات به منزل شخصی‌اش تاکنون این نکته رخ نداده است. پس از وخامت وضعیت جسمی «مهدی کروبی» و انتقال وی به بیمارستان، توافق شده است که به جای انتقال به خانه امن وزارت اطلاعات به منزل شخصی خودش منتقل شود.

بنابه گزارش رسیده به رادیو کوچه، مقدمات انتقال آقای «کروبی» از خانه امن اداره اطلاعات به منزل شخصی‌اش از جمله تفکیک منزل ایشان به دو قسمت برای محافظان و خود ایشان از چند روز قبل صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، علی‌رغم مقدمات انجام گرفته تاکنون این انتقال انجام نگرفته است. اما گفته می‌شود احتمال این انتقال قوت گرفته است. از سویی یک منبع که اظهاراتش تایید نشده ذکر کرد از صبح امروز شنبه مامورانی که در اطراف منزل شخصی آقای کروبی بودند از محل رفته اند.

karobi

«مهدی کروبی» و «میرحسین موسوی» دو تن از نامزداهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ به همراه «زهرا رهنورد»، همسر آقای «موسوی» از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ و در پی صدور فراخوان راهپیمایی اعتراضی ۲۵ بهمن آن سال در حبس خانگی به سر می‌برند.

بنابه گفته خانواده مهدی کروبی و در طول مدت این سه سالی که در حصر بوده چندین بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و هر بار بعد عمل از بیمارستان به خانه امن اطلاعات برگردانده می‌شد.

رفع حصر از «مهدی کروبی» «میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد» یکی از وعده‌های انتخاباتی آقای «حسن روحانی» در هنگام انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٢ در ایران بود.

«فرید زکریا» تحلیل‌گر مسایل سیاسی که با «حسن روحانی» در حاشیه اجلاس داووس گفت‌وگو کرده است، در سرمقاله روزنامه واشینگتن پست نوشته است: «در دیداری که با «روحانی» داشتم وی به من گفت که ظرف چند ماه آینده رهبران جنبش سبز آزاد خواهند شد. با این حال من اطمینان دارم که روحانی و تیمش تحت محدودیت‌هایی فعالیت می‌کنند و با مخالفت‌های زیادی از داخل مواجه هستند.»

هم‌چنین در ادامه انتشار این خبر «محمد حسین کروبی» بر روی صفحه شخصی‌ خود در فیس بوک ضمن تایید انتقال پدرش به منزل‌ شخصی‌شان اشاره کرده است:

«سرانجام پس از ۳سال که مسئولان قضایی و سیاسی جمهوری اسلامی برخلاف واقعیت اعلام می داشتند که آقای کروبی در منزل شخصی اش در حصر می باشد٬ ایشان ساعاتی پیش به منزل خود در جماران منتقل و مامورین امنیتی هم در طبقه اول ساختمان مستقر شدند و در واقع حصر خانگی ایشان بعد از سه سال با همان ضوابط و شرایطی که در این مدت طی شده بود٬ آغاز گردید.

این در حالیست که به خاطر شرایط بسیار بد محل حبس طی این مدت٬ پدرم چهار بار طی هشت ماه مورد عمل جراحی قرار گرفتند.
درآخرین ملاقاتم که با ایشان در بیمارستان داشتم٬ بر این نکته تاکید داشتند که “همانطور که قبلا بارها اعلام نمودم خواهان محاکمه وتعیین هر قاضی از سوی حکومت هستم و هر حکمی هم صادر شود هیچ اعتراضی نخواهم کرد٬ واعضای هیات منصفه هم از قبیل آقایان نقدی٬ شجونی٬ مصباح یزدی٬ حدادعادل وشریعتمداری انتخاب شوند. منتها فقط خواستار محاکمه‌ای علنی هستم که دفاعیاتم در رسانه ها منتشر شود.”
اکنون که پدرم پس از ۳ سال از حبس٬ به حبس و حصر خانگی منتقل شده است٬‌ امیدواریم در آستانه چهارمین سال حبس و حصر غیر قانونی تکلیف سران جنبش اعتراضی مردم مشخص گردد.”»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,