Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
خبرهای ورزشی

«آرژانتین به دنبال پس‌گرفتن مربی والیبال از ایران»

2014 February 03

خبر / رادیو کوچه

آرژانتین به دنبال پس‌گرفتن مربی والیبال از ایران

رییس فدراسیون والیبال آرژانتین در نامه‌ای به داورزنی، خواهان بازگشت ولاسکو به تیم‌ملی این کشور شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

چندی پیش با درخواست مردم و رییس جمهور آرژانتین از رییس فدراسیون والیبال این کشور مبنی بر نجات والیبال آرژانتین و درخواست حضور خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی تیم‌ملی آرژانتین، فدراسیون والیبال این کشور با ارسال نامه‌ای از فدراسیون والیبال ایران درخاست کرد تا اجازه حضور ولاسکو برای حضور در تیم‌ملی این کشور را صادر کند که مسوولان فدراسیون والیبال ایران به این درخواست پاسخ مثبت ندادند.

آرژانتینی‌ها دست از اصرار خود برنداشتند و رییس فدراسیون والیبال آرژانتین مجددن از داورزنی همتای ایرانی خود درخاست کرد تا اجازه حضور ولاسکو در تیم‌ملی این کشور را برای نجات والیبال آرژانتین دهد، چرا که این درخواست مردم و رییس جمهور کشورش است.

مسوولان فدراسیون والیبال ایران هم اعلام کردند که این موضوع را مجددن بررسی می‌کنند ولی تا مربی‌ای بهتر از ولاسکو یا همتراز وی پیدا نکرده‌اند با این موضوع موافقت نخواهند کرد.

wlasko

بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده خولیو ولاسکو ٢۵ بهمن‌ماه به منظور بررسی و هماهنگی برنامه‌های تیم‌ملی و تماشای مسابقات لیگ برتر به ایران می‌آید.

آیا مشکل استقلال و پرسپولیس با واگذاری به بخش خصوصی حل می‌شود

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای ایران گفت که با واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در سال ٩٣ بسیاری از مشکلات این باشگاه‌ها حل خواهد شد.

«مهدی هاشمی» با اشاره به تصویب‌بندی در لایحه بودجه ٩٣ برای واگذاری باشگاه‌های فرهنگی ورزشی دولتی تاکید کرد که نظارت مجلس بر اجرای این قانون باید مهمترین ضمانت اجرایی آن باشد.

وی با بیان این‌که واگذاری باشگاه‌های دولتی در بودجه سال ٩٢ نیز به تصویب رسیده بود، یادآور شد:‌ با توجه به این‌که در سال ٩٢ تغییر دولت و به تبع آن تغییر وزرا را داشتیم، وزیر پیشین ورزش و وزیر جدید نمی‌توانستند تعهد خاصی به این موضوع داشته باشند هر چند انتظار ما این است که آقای گودرزی تا پایان سال ٩٢ اقداماتی در این زمینه انجام دهد یا حداقل برای واگذاری باشگاه‌ها در سال ٩٣ از همین حالا بسترسازی لازم را انجام دهد.

fotbal

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نظر مثبت وزارت ورزش و جوانان در مورد واگذاری باشگاه‌های ورزشی اظهار کرد:‌ فراکسیون ورزش نیز از این موضوع حمایت می‌کند و کمیسیون فرهنگی هم باید این مصوبه را از دولت مطالبه کند.

نایب رییس فراکسیون ورزش در پایان گفت که با واگذاری باشگاه‌های دولتی به ویژه دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی مشکل این باشگاه‌ها تا حد زیادی حل خواهد شد.

هندبال ایران برای اولین بار جهانی شد

تیم‌‌ملی هندبال ایران در مقابل بحرین آخرین بازی مرحله گروهی را درگروه نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا برگزار کرد که این مسابقه با نتیجه ٣٠ بر ٣٠ خاتمه پیدا کرد؛ این در حالی بود که نیمه نخست این جدال حساس با نتیجه ١٧ بر ١۴ به سود شاگردان بوچکرو در تیم بحرین تمام شده بود.

تیم‌ملی بحرین پیش از این بازی صعود خود به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرده بود و با توجه به این‌که تیم‌ملی قطر، میزبان مسابقات جهانی از گروه دوم صعودش به دور دوم قطعی شده است، تیم‌هایی که به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کنند جواز حضور در رقابت‌های جهانی را هم کسب خواهند کرد.

hand-bal

شاگردان رافائل با کسب این پیروزی برابر بحرین جمع امتیازهای خود را به عدد ٧ رساندند، اما به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به کره‌جنوبی هم‌راه با بحرین، میزبان شانزدهمین دوره قهرمانی آسیا به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کردند. تیم‌ملی ایران با این نتایج توانست برای نخستین بار راهی مسابقات جهانی شوند و به نوعی مردان ایرانی با پنجه‌های فولادی خود در سال خلیفه جهانی شدند.

سه تیم برتر این رقابت‌ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال ٢٠١۵ در قطر صعود می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,