Saturday, 18 July 2015
24 June 2021

«قاتلان دانش‌جوی ایرانی در ایتالیا دست‌گیر شدند»

2014 February 03

خبر / رادیو کوچه

با گذشت نزدیک به یک هفته از یافتن جسد «مهتاب ساووجی» دختر ایرانی دانش‌جوی آکادمی هنر میلان در ایتالیا، پلیس شهر ونیز اعلام کرده است که با بررسی فیلم‌های ایست‌گاه قطار این شهر، ردیابی اطلاعات تلفن همراه او و جست‌وجو‌های پلیسی قاتلان این دختر جوان ایرانی را یافته‌اند.

در تاریخ بیست و هشتم ژانویه ۲۰۱۴ بنابر گزارش پلیس، در ساعت ۱:۳۰ صبح جسد برهنه دختری در یک کانال آب در شهر ونیز پیدا شد که در ابتدا هویت او مشخص نبود اما پس از تحقیقات اعلام شد، وی یک دختر دانش‌جو ساکن شهر میلان با ملیت ایرانی به نام مهتاب ساووجی بوده است. پیدا شدن او در شهر ونیز و به صورت برهنه خود بر پیچیده‌گی موضوع می‌افزود چرا که خانم ساووجی در اساس ساکن شهر میلان بوده است.

تصویر محوی که از دوربین‌های ایست‌گاه قطار ونیز گرفته شده است. زن و مرد در حال حمل جنازه دختر جوانی ایرانی در یک چمدان هستند.

تصویر محوی که از دوربین‌های ایست‌گاه قطار ونیز گرفته شده است. زن و مرد در حال حمل جنازه دختر جوانی ایرانی در یک چمدان هستند.

اما اینک پلیس اعلام کرده، دو نفر هندی تبار به نام‌های خانم «Gagandeep Kaur»  پیش‌خدمت ۳۰ ساله و ‌آقای «Rajeshwar» ۲۸ باربر یک هتل که هم‌خانه‌ وی نیز بوده‌اند، قاتلان خانم ساووجی هستند. بنابر گزارش «لانوا» آن‌ها در روز دوشنبه مقارن ساعت ۲ بعداز ظهر در ابتدا وی را در منزلش با بالش خفه می‌کنند و سپس با قراردادن جنازه او در یک چمدان با قطار جسد را به شهر ونیز منتقل کرده و پس از آن با کرایه یک تاکسی تا مقصد که یک کانال آب بوده است، جنازه را در دقایق اولیه صبح دوشنبه برهنه در کانال رها می‌کنند.

996969_566812366721377_259041928_n

خانم ساووجی نزدیک به یک‌ماه با این دو نفر که یکی کارمند هتل و دیگری خدمت‌کار بوده است، هم‌خانه بود. پیشتر پلیس از همین دو هم‌خانه گزارشی دال بر مفقود شدن این دختر دانش‌جو دریافت کرده بود. این دو نفر در ابتدا جنازه را با قطار به «ونیز» حمل و سپس با گرفتن تاکسی چمدان سنگین حاوی جنازه را به خیابانی موسوم به «قبرس» در نزدیکی ایست‌گاه برده‌اند. راننده تاکسی اظهار کرده است که برای طی این مسافت کوتاه ۵۰۰ یورو کرایه دریافت کرده. بنابر گزارش «گزتینوا» دکتر «کریستینا» در گزارش پزشکی قانونی اشاره کرده بود که مقتول پیشتر بدون ضرب و جرح در اثر انسداد تنفسی کشته و بعد برای چهار ساعت در آب بوده است. لازم به اشاره است مرگ این دختر ۳۱ ساله، متولد تهران، که در رشته سینما تحصیل می‌کرد موجب بهت و تاسف بسیاری از دانش‌جویان ایرانی مقیم ایتالیا شده است. بنابر اعلام رایزنی فرهنگی سفارت ایران در رم هم‌اینک نزدیک به پنج هزار دانش‌جوی ایرانی در ایتالیا مشغول به تحصیل هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,