Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره – روز پنجم»

2014 February 06

آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با همکاری: نیما آهی

از دیروز ۱۶ بهمن اکران فیلم‌های ۳۲مین جشنواره‌ی فیلم فجر در ۱۷ استان کشور شروع شد و امروز هم استان های دیگری به این جمع افزوده می‌شوند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«ناصر باکیده» مدیر بخش استان‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فجر درباره‌ی اکران فیلم‌ها در استان‌های کشور گفت: سی ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر که به صورت هم‌زمان امسال در سی استان کشور برگزار می‌شود، از  ۱۶ بهمن کار خود را در دو گروه نمایش آغاز می‌کند. گروه اول ۱۷ استان کشور است که از ۱۶بهمن نمایش فیلم‌ها در آن‌ها آغاز شده و تا ۲۵ بهمن ادامه می‌یابد و گروه دوم ۱۳ استان دیگر هستند که ۱۷ بهمن نمایش فیلم‌ها را آغاز می‌کنند و تا ۲۶ بهمن اکران فیلم‌ها ادامه خواهد داشت.

1-fajr

نشست خبری فیلم«فصل فراموشی فریبا» با حضور«عباس رافعی» کارگردان،«ساره بیات»،«امین زندگانی»،«هومن کیایی» بازیگران فیلم،«پرهام وفایی» تدوین‌گر،«رعنا امینی» طراح صحنه و لباس،«علی اصغری» فیلم‌نامه‌نویس،«مهرداد قلی‌پور» طراح گریم در سالن «سعدی» برگزار شد.

در ابتدای این نشست «عباس رافعی» درباره‌ی تلخ بودن قصه گفت: این فیلم سیاه‌نما نیست. قصد نداشتیم مردم جامعه را به گونه‌ای دیگر نشان دهیم. قصد داشتیم تهران را به خوبی نشان دهیم و

می‌خواستیم درون این آیینه تمام‌قد خوبی‌ها، بدی‌ها و زشتی‌ها را ببینیم. همان‌گونه که مقابل آیینه

2fajr

می‌ایستیم،سعی کردم کمی‌هاو کاستی‌ها نشان دهم. ما طی ۸ سال گذشته از لحاظ اقتصادی دچار مشکلات بسیاری شدیم. این کارگردان ادامه داد: علت فروش نرفتن فیلم‌ها طی این سال‌ها این بوده است که مردم خودشان را در فیلم‌ها نمی‌بینند. تلاش کردم موقعیتی مستندگونه در فیلم ایجاد کنم و بسیاری از موقعیت‌ها مثل دستفروش مترو واقعی بود.

وی هم‌چنین اعلام کرد که تلاش کردیم تا جایی که مجازم آسیب‌هایی که زنان را تهدید می‌کند، نشان دهیم. امکان جستجوی وجوه شخصیت فریبا در زن‌های دیگر دیده می‌شود.

3fajr

در حاشیه

 

در هنگام نمایش فیلم سینمایی «رد کارپت» در سینما «فرهنگ» به دلیل پخش نشدن زیرنویس فیلم؛

«رضا عطاران» به مدیر سینما «فرهنگ» اعتراض کرد و خواستار اصلاح روند نمایش فیلم شد.

در آرای مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر تا دیروز سه فیلم «عصبانی نیستم» ساخته‌ی «رضا درمیشیان»،

«خط ویژه» به کارگردانی «مصطفی کیایی» و «قصه‌ها» ساخته‌ی «رخشان بنی‌اعتماد» در صدر قرار دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,