Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره- روز هشتم»

2014 February 09

آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با هم‌کاری: نیما آهی

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی«خانه پدری» با حضور عوامل فیلم در سالن «سعدی» برج میلاد برگزار شد.

«کیانوش عیاری» کارگردان فیلم «خانه پدری» در مورد حضور فیلم‌اش در جشنواره سی و دوم گفت: می‌گویند این فیلم تلخ است و سه سال است که توقیف شده اما هر بار که فیلم را می‌بینم نمی‌دانم دلیل توقیف‌اش چیست؟ در این مدت استنباط‌های واهی دوستان دلیل توقیف فیلم بود.

وی در عین حال گفت: نمی‌دانم این فیلم در آینده اکران می‌شود یا خیر! اما دیده شدن آن توسط چند هزار نفر شاید یک حسرت کوچک باشد اما برای من بسیار خوب بود.

1fajr

وی در پاسخ به این‌که چرا به چنین موضوعی پرداخته است که پدری دخترش را به قتل می‌رساند، گفت: من علاقه‌ای به سیاه‌نمایی ندارم مرا سانسور نکنید. در جامعه‌ای که سرشار از مشکلات فراوان است چه‌طور از این‌ها عبور کنم بنابراین از من نخواهید به چیزهای فرعی‌تر جامعه بپردازم.
در ادامه جلسه، «مهدی هاشمی» یکی از بازیگران فیلم «خانه پدری» گفت: اولین باری است که جنایتی به این هولناکی در تصویر و پرده سینما برای مخاطب تصویر می‌شود و ما در سالن سینما کنار هم این اتفاقات را می‌بینیم.
او ادامه داد: من قبل از حضور در آثار آقای «عیاری» بازیگر حرفه‌ای بودم و هنوز هم هستم اما از مقام یک بازیگر حرفه‌ای به درجه هنروری ارتقا پیدا کردم و در آثار او به مقام نابازیگر رسیدم و بهترین کارهایم بازی‌هایی است که در آثار او داشتم.
«شهاب حسینی» یکی دیگر از بازیگران فیلم «خانه پدری» درباره‌ی تجربه‌ی حضورش در این فیلم سینمایی گفت: کارکردن با آقای «عیاری» خواست و آرزوی هر بازیگری است.او کارگردان تاثیرگذار زندگی من است و من با فیلم های او زندگی کردم و امیدوارم باز هم این فرصت پیش بیاید که مقابل دوربین او بازی کنم.

2fajr

«جهانگیر کوثری» تهیه‌کننده فیلم سینمایی «اشباح» که دیروز ١٩ بهمن در برج میلاد به نمایش درآمد، گفت: فیلم سینمایی «اشباح» نوروز ۹۳ اکران خواهد شد و ما با «هدایت‌فیلم» برای اکران «اشباح» در نوروز قرارداد بسته‌ایم. بر اساس برنامه ریزی انجام شده تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این فیلم را در تعطیلات نوروزی به سینماها ببریم.
تهیه کننده فیلم سینمایی «اشباح» گفت: این فیلم برگرفته از یکی از آثار «ایبسن» است به همین دلیل مخاطب برای نزدیک شدن به آن زمان می خواهد. متاسفانه ساخت فیلم‌هایی این چنین تراژیک در سینمای ما کمتر تجربه شده است.
وی در پایان در توضیح سیاه و سفید بودن این فیلم خاطرنشان کرد: سیاه و سفید ساخته شدن فیلم با هم‌اندیشی «محمود کلاری»، من و «داریوش مهرجویی» انجام شد. این نمایشنامه برای قرن بیستم است. فیلم ما از گذشته ۲۰ سال به جلو می آید و چون یک فاصله زمانی ۲۰ ساله برای ادامه داستان وجود دارد ترجیح می دادیم فیلم را در قاب سیاه و سفید بسازیم که خوشبختانه هم خوب از آب درآمده است.

«سعید سهیلی» کارگردان فیلم «کلاشینکف» در نشست پرسش و پاسخ این فیلم درباره بازی «عطاران» گفت: «عطاران» از اول شرط کرده بود که اسم‌اش در تیتراژ اول نیاید چرا که قهرمان فیلم، کس دیگری است. این موضوع تا روز آخر ادامه داشت و من آن را جدی نمی‌گرفتم، اما در نهایت او امر کرد و من پذیرفتم. «رضا عطاران» یک غنیمت در سینمای ماست و من دست او را می‌بوسم.

3fajr

اصغر فرهادی گفت: فیلم «خانه پدری» خیلی خوب بود و من آن را خیلی دوست داشتم

فرهادی در عین حال با تاکید بر این‌که نمی‌خواهم تماشاگر را محدود کنم، گفت: به همان اندازه که تماشاگر فیلمی را تشویق می‌کند، نمی‌شود از او انتظار داشت که همه چیز برایش گل و بلبل باشد. این حق طبیعی یک تماشاگر است که یک فیلم را دوست نداشته باشد و حتی نسبت به فیلمی تند بشود.فیلمساز اصلا نمی‌تواند انتظار داشته باشد که همه رفتار‌ها با او گل و بلبل باشد.

علی‌رغم حضور جمع گسترده‌ای از علاقه‌مندان مقابل پردیس سینمایی «زندگی» به فیلم «عصبانی نیستم» ساخته‌ی «رضا درمیشیان»، سانس فوق‌العاده ندادند.

نتایج آرای مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر تا روز هفتم از رقابت ۳ فیلم «شیار ۱۴۳»، «خط ویژه» و «چ» خبر می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی «خانه سینما» براساس اعلام ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران، نتایج میانگین امتیاز ۳ فیلم برتر آرای تماشاگران را تا پایان روز هفتم سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر بدین گونه است: فیلم سینمایی «شیار ١۴٣» با ۳۰.۳ امتیاز، فیلم سینمایی «خط ویژه» با ۱۸.۳ امتیاز و فیلم سینمایی «چ» با ۱۷.۳ امتیاز.

برنامه قبلی این مجموعه را از اینجا دنبال کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,