Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
خبرهای ورزشی

«سیاست روسی و حجاب ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک برفی»

2014 February 09

خبر / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سیاست روسی و حجاب ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک برفی

در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی سوچی لباس جلودار کاروان اعزامی ایران نسبت به سایر کشورها متفاوت بود.

شب گذشته المپیک زمستانی ٢٠١۴ سوچی با برگزاری مراسمی رسمن افتتاح شد. در این مراسم کاروان هشتاد و هشت کشور شرکت کننده یک به یک رژه رفتند که کاروان ایران هم با پرچم‌داری «حسین ساوه شمشکی» یکی از آنها بود. اما نکته جالب، پوشش خاص جلودار کاروان ایران بود که نسبت به سایر کشورها تفاوت داشت. در حالی‌که انتخاب جلودار کاروان‌ها برعهده کشور میزبان است، روس‌ها که روابط  دیپلماتیک خوبی با ایران دارند، برای کاروان ایران خانمی را انتخاب کردند که پوشش مناسبی داشت و رسانه‌های ایرانی به راحتی می‌توانستند تصویر او را منتشر کنند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در برخی از مواقع تغییر قوانین مربوطه در چنین مسابقات و المپیک‌هایی با هر منطقی، خلاف قانون است. اما به نظر می‌رسد روس‌ها از حق میزبانی خود استفاده کردند و با سیاست خود، تنها در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها خود را در دل سیاست مداران ایرانی جا کردند.

sochi

با کنار یک قراردادن تمامی فعالیت‌های پوتین در چند ماه گذشته و حین برگزاری این المپیک، مشخص است که وی علاوه بر فرصت‌های اقتصادی و اجتماعی که از این رقابت‌ها به‌دست می‌آورد به‌دنبال ایجاد فضای جدیدی نیز به سود کشورش در عرصه ارتباطاطش با سیاست‌مداران ایران و عملن نیز کوشا است.

صحبت واگذاری قانونی به مردم و در عمل انجام مزایده برای سرخابی‌ها

رییس سازمان خصوصی‌سازی کشور از واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس تا بیست فروردین سال آینده خبر داد.

سال‌ها است که بحث واگذاری ٢ باشگاه استقلال و پرسپولیس نه تنها دغدغه دولت و مسوولان ورزشی کشور بلکه دغدغه بسیاری از هواداران بوده است. اکنون سازمان خصوصی‌سازی به صورت جدی پیگیر واگذاری سهام این دو باشگاه پرطرف‌دار است.

«عبداله پورحسینی» رییس سازمان خصوصی‌سازی از جدیت کار قیمت‌گذاری برند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: این اقدام به صورت کاملن جدی در دستور کار ما قرار دارد، اما صورت‌های مالی این دو باشگاه به شدت دچار مشکل است. متاسفانه صورت‌های مالی حساب‌رسی نشده هستند و اگر بررسی شوند به دلیل وجود ابهام مردود خواهند شد و نمی‌تواند مورد استناد کارشناسان رسمی قیمت‌گذاری قرار گیرد.

perspolis-esteghlal

با وجود تمامی این مشکلات پورحسینی از روش‌های واگذاری این ٢ باشگاه گفت: در این شرایط برای واگذاری شرکت و بنگاه روش‌هایی نیز وجود دارد. شاید تنها محدودیت ما ورود این باشگاه‌ها به فرابورس بود، با این حال دوستانمان در تلاشند در بازار سوم بورس و فرابورس آنها را عرضه کنند و اگر این عرضه مقدور نشد سال آینده با اجازه مجلس و خارج از بورس در قالب مزایده آنها را واگذار خواهیم کرد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی صحبت‌های خود را با اعلام تاریخ ضرب‌العجلی واگذاری ٢ باشگاه استقلال و پرسپولیس پایان داد و گفت: امیدواریم تا بیست فروردین‌ماه سال ٩٣ این دو باشگاه را واگذار کنیم تا به تعطیلات پایان فصل و جام‌جهانی نکشد.

لازم به ذکر است، تا حدی می‌توان پیش‌بینی کرد که این ٢ باشگاه از طریق مزایده به فروش خواهند رفت، زیرا در این روش همه شرایط برای تحت کنترل قراردادن فروشنده و خریدار مهیا می‌شود.

کفاشیان از ٣۵ میلیون تومان گفت و فیفا  از ٩٠ دلار

قیمت بلیت‌های جام‌جهانی فوتبال در بازی‌های مقدماتی و فینال مشخص شد.

jamjahani

بر این اساس قیمت بلیت درجه یک در بازی‌های مقدماتی ١٧۵ دلار، درجه دو ١٣۵ دلار و درجه سه ٩٠ دلار است.

هم‌چنین در فینال این بازی‌ها، درجه یک ١٨٠٩ دلار، درجه دو ٧٢۶ دلار و درجه سه ۴٨۴ دلار است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که رسانه انتشار دهنده این خبر، چندی پیش در مصاحبه‌ای از رییس فدراسیون فوتبال بیان کرد که فدراسیون برای تماشاچی‌ها و تماشای یک یا دو دیدار، مبلغی معادل ٣۵میلیون تومان را اعلام کرده بود که از طریق گروه ورزشی رادیو کوچه نیز آن موضوع به چالش کشیده شده بود.

 ایران بدون مدعیان خود انتظار حضور مدعیان تمام دنیا را دارد

رییس فدراسیون کشتی امیدوار است که بتواند جام‌تختی را به یکی از تورنمنت‌های برتر دنیا تبدیل کند.

«رسول خادم» در مصاحبه‌ای اظهار کرد: جام‌تختی امسال نسبت به سال‌های گذشته شرایط رو به رشدی داشت ولی هنوز با آن چیزی که انتظار داریم و باید باشیم فاصله دارد. ما انتظار داریم با جای‌گاهی که کشتی ایران در دنیا دارد، تورنمنت‌های بین‌المللی ایران بین یکی از دو تورنمنت برتر دنیا قرار گیرد و بتواند به تدریج به نقطه مطلوبی که باید داشته باشد، به ویژه با ظرفیت‌های انسانی که داریم نزدیک بشود.

khadem

وی در پاسخ به این سوال که هزینه‌های جام تختی با توجه به بدهی‌های میلیاردی فدراسیون چگونه تامین شده است خاطرنشان کرد: کشتی ایران علاقه‌مندانی دارد که اگر احساس کنند برای کشتی فعالیتی صورت می‌گیرد، پا به میدان می‌گذارند و کمک می‌کنند. ما با ظرفیت‌هایی که در این علاقه‌مندان وجود داشت توانستیم برای جام یادگار امام و جام‌تختی منابع مالی مناسبی ایجاد کنیم و با روی‌کرد مدیریتی و برنامه‌ریزی، این رقابت‌ها در این سطح برگزار شد.

در این خصوص صحبت‌های «رسول خادم» مانند همیشه صادقانه و صحیح به نظر می‌رسد، اما مسیر ترسیمی او برای معتبر برگزار شدن هرچه بیشتر این مسابقات کمی با واقعیت امر در تضاد است، زیرا اگر در این مسابقات تعداد تیم‌ها افزایش پیدا کرد دلیلش موفقیت در رقابت‌های جهانی سال ٢٠١٣ بود.

١۶ کشور حاضر در این مسابقات با انگیزه‌ای پا به ایران گذاشته بودند که نفراتشان فرصت روبه‌رویی با قهرمانان ایرانی جهان را داشته باشند. اما زمانی‌که این جام که می‌خواهیم همه دنیا آن را معتبر ببینند، برای فدراسیون و خود کشتی گیران معتبر نیست، چگونه می‌توان انتظار داشت که در آینده میهمانان بیشتری را در این مسابقات داشته باشیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,