Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
صندوق بین‌المللی پول

«تحریم‌ها ساختار اقتصاد ایران را به شدت ضعیف کرده است»

2014 February 13

خبر / رادیو کوچه

صندوق بین‌المللی پول  اعلام کرد اقتصاد ایران دچار ضعف شدید ساختاری شده که نتیجه تشدید تحریم‌های اقتصادی است و دولت ایران در حال حاضر با چالش‌های داخلی بسیاری روبروست.

خبرگزاری «فرانسه» روز چهارشنبه دوازدهم فوریه گزارش داد، صندوق بین‌المللی پول وابسته به سازمان ملل متحد، در اولین بازنگری اقتصادی ایران بعد از سه سال اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از وخیم شدن بیشتر اقتصادش باید دست به اصلاحات فوری و همه جانبه بزند.

براساس این گزارش، صندوق بین‌المللی پول مجموعه‌ای از آسیب‌ها مانند آغاز اصلاح یارانه‌ها، برنامه‌های ضعیف تامین اجتماعی، و تشدید تحریم‌های تجاری و مالی را برمی‌شمارد که باعث ضعف اقتصاد ایران شده‌اند.

بنابه گزارش صندوق بین‌المللی پول تورم و بیکاری بالا، با نشانه‌های ضعف در ساختار تجاری و بانکی در ایران همراه شده است.

IMAGE634307041545942500

صندوق بین‌المللی پول هم‌چنین گفته است، که هم‌اکنون ایران برسر دوراهی قرار دارد، ریسک ادامه مسیر موجود که می‌تواند تداوم رشد اقتصادی پایین و تورم بالا را برای ایران به همراه داشته باشد، یا شروع اصلاحات پیشرفته برای تقویت ثبات، سرمایه‌گذاری و بهره‌وری که از مسیر اصلاحات زیربنایی و در چارچوب‌های حمایت‌های تولیدی، کارگری و بازارهای اعتباری می‌گذرد.

گزارش این نهاد مالی می‌گوید که دولت جدید حسن روحانی «به خوبی از چالش‌های موجود آگاه است و در زمینه‌های اقتصادی زیادی کارهای مقدماتی را شروع کرده است، به طوری که آهنگ رشد منفی فعالیت‌های اقتصادی در کشور آهسته‌تر شده است».

بیشتر بخوانید

دیدار روحانی و رییس صندوق بین المللی پول

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,