Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
با شلیک گلوله

«تظاهرات ونزوئلا منجر به مرگ دو نفر شد»

2014 February 13

خبر / رادیو کوچه

تظاهرات اعتراضی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا به خشونت گرایید و منجربه کشته شدن دو نفر شد.

خبرگزاری «رویترز» تازه‌ترین دور از اعتراضات در آن کشور را بدترین از زمان قدرت گرفتن «نیکلاس مادورو»، رییس‌جمهوری آن کشور که با درگذشت «هوگو چاوز» روی کار آمد، عنوان کرده است.

شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» نیز روز پنج‌شنبه سیزدهم فوریه در این زمینه گزارش داد: یکی از کشته شدگان از حامیان دولت و دیگری از دانشجویان متعرض در جریان این تظاهرات در ونزوئلا بودند.

خبرگزاری «رویترز» می‌گوید کشته‌شدگان با شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند.

تظاهرات خشونت‌بار روز چهارشنبه پس از چند هفته اعتراضات نه‌چندان گسترده و راه‌پیمایی‌های کوچکی که مخالفان سیاسی آقای «مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا ترتیب داده بودند، صورت گرفته است.

wenozela

دولت مخالفان را متهم کرده که به دنبال ایجاد خشونت برای ترتیب دادن کودتایی شبیه آن‌چه یک دهه پیش «هوگو چاوز» را برای مدتی از کار برکنار کرد، هستند.

دادستانی کل ونزوئلا مرگ یک دانشجو و یکی از چهره‌های هوادار دولت را تایید کرده، آن‌چه در اغتشاش‌های ناشی از درگیری میان مخالفان و هواداران دولت رخ داده است.

درهمین حال خبرگزاری «فرانسه» نیز گزارش داده است، به دنبال به خشونت کشیده شدن ناآرامی‌ها در ونزوئلا «مادورو» قول داد تا امنیت را در تمامی شهرهای این کشور به اجرا درآورد.

«مادورو» در یک نطق تلویزیونی اظهار داشته: «کودتایی در ونزوئلا در کار نخواهد بود، دمکراسی و انقلاب به راه خود ادامه خواهد داد.»

درجریان این ناآرامی‌ها علاوه بر کشته شدن دو نفر، دست‌کم بیست و شش نفر نیز مجروح شده‌اند.

بیشتر بخوانید

نیکلاس مادورو رییس جمهوری موقت ونزوئلا شد

چاوز بدون ادای سوگند هم رییس‌جمهوری ونزوئلا می‌ماند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,