Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
در سال‌مرگ حسن شاطری

«فرمانده سپاه قدس می‌گوید ایران قادر به رهبری جهان اسلام است»

2014 February 14

خبر / رادیو کوچه

فرمانده نیروی قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران، در نخستین سالگرد کشته شدن یکی از افسران عالی‌رتبه سپاه در سوریه گفت: «هیچ کشوری مانند ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست».

«قاسم سلیمانی» روز پنج‌شنبه بیست و چهارم بهمن ماه در سال‌مرگ «حسن شاطری»، از فرماندهان سپاه پاسداران و اعضای پیشین نیروی قدس که سال گذشته در راه دمشق به بیروت کشته شد، سخنرانی کرده است.

خبرگزاری «فارس» در این رابطه گزارش داد، آقای «سلیمانی» در سخن‌رانی خود گفته است ایران به‌دلیل حمایت از مبارزان و جریان‌های انقلابی و اسلامی و دفاع از مسلمانان و اسلام در مقابل تجاوزاتی که به جهان اسلام صورت می‌گیرد به این توانایی رسیده است که جهان اسلام را رهبری کند.

او در عین حال با نام بردن از کشورهایی مانند مصر، پاکستان یا عربستان سعودی، به عنوان مدعیان رهبری جهان اسلام گفته است کشورهای دیگر به دلیل نداشتن این دو عنصر قادر به رهبری جهان اسلام نیستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران درباره «حسن شاطری» نیز گفته است «با رفتار سردار شاطری، مناطق جنوب لبنان آن‏چنان عوض شد که فکر نمی‌کنیم هیچ‏کس به اندازه او توانسته باشد در این کشور کار کند و به تبلیغ مذهب شیعه بپردازد.»

ghasem-solimani

«حسن شاطری» که او از او به عنوان مسوول ستاد بازسازی ایران در لبنان نام برده می‌شود، سال گذشته در خاک سوریه کشته شد.

آقای «شاطری» که در لبنان با نام «حسام خوشنویس» فعالیت می‌کرد، از فرماندهان سپاه پاسداران بوده است که سابقه حضور در نیروی قدس سپاه را نیز داشته است.

در حالی‌که ارتش آزاد سوریه حمله جنگنده‌های ارتش اسراییل را عامل مرگ این مقام ایرانی عنوان کرده بود، برخی از خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های داخل ایران «ترور» و «کمین» بر سر راهش را عامل کشته شدنش نامیدند.

سفارت ایران در بیروت نیز گفته بود که او در مسیر بازگشت از دمشق به بیروت و به دست «گروه‌های مسلح تروریستی» هدف قرار گرفت.

سخن‌گوی فرماندهی مشترک ارتش آزاد سوریه در آن زمان گفته بود دلیل حضور آقای «شاطری» در محلی که کشته شد، «نظارت بر عملیات انتقال جنگ افزار و موشک از سوریه به لبنان بوده است.»

بیشتر بخوانید

ترور یک سردار سپاه در لبنان 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,