Saturday, 18 July 2015
26 May 2020
در اقدامی نمادین

«شکارچی مریوانی تفنگ خود را به نشانه مخالفت با شکار شکست»

2014 February 16

خبر / رادیو کوچه

یک شکارچی کرد اهل شهرستان مریوان در استان کردستان، تفنگش را شکست و گفت دیگر جان هیچ حیوانی را نمی‌گیرد.

«احمد عزیزی» شکارچی مریوانی در اقدامی نمادین تفنگ خود را به نشانه اعتراض و مخالفت با شکار شکست.

«انجمن سبز چیا» که یک انجمن حامی محیط زیست در کردستان است، روز شنبه بیست و ششم بمهن ماه در گزارشی اعلام کرد، روز گذشته «احمد عزیزی» اهل روستای «دروکی» در ۴٧ کیلومتری شهرستان مریوان، با اعلام این‌که شکار امری ناپسند است و باید از آن دست کشید؛ در اقدامی نمادین و در حضور اهالی روستا، تفنگ شکاری‌اش را با سنگ شکست.

ahmad-azizi1

این اقدام در حالی صورت گرفت که اهالی روستا و اعضای انجمن سبز چیای مریوان مراسمی را تدارک دیده بودند که در طی آن احمد عزیزی تفنگ ته‌پر خود را شکست و نارضایتی و مخالفت خود را با شکار اعلام کرد.

بر اساس گزارش «انجمن سبز چیا»، این شکارچی مریوانی گفته است: «شکار کردن نابود کردن زندگی است. انسانی که به کشتار حیوانات دست می‌زند در حقیقت بخشی از انسانیت خود را نابود می‌کند.»

«احمد عزیزی» از شکارچیان خواسته است نگاه متفاوتی به شکار داشته باشند و وجدان و کرامت انسانی را در خود بیدار کنند.

ahmad-azizi2

«انجمن سبز چیا» در پایان این مراسم با هدیه‌ای از اقدام وی قدردانی کرده است.

«انجمن سبز چیا»، یک تشکل مردم نهاد مدافع محیط زیست است که در سال ١٣٨١ به همت شماری از فعالان مدنی شهر مریوان به منظورحفاظت از محیط زیست، جنگل‌ها و مراتع، فرهنگ‌سازی جامعه و مشارکت مردمی در این زمینه  تاسیس شد و اعضای آن بارها از سوی اداره اطلاعات استان کردستان بازداشت و زندانی شده‌اند و وب‌سایت این انجمن نیز به تازگی رفع فیلتر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,