Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
به دلیل تماس با تظاهرات کنندگان

«اخراج سه دیپلمات آمریکایی از ونزوئلا»

2014 February 17

خبر / رادیو کوچه

«نیکلاس مادورو»، رییس جمهوری ونزوئلا، دستور اخراج برای سه نفر از مسوولان کنسول‌گری آمریکا در آن کشور حکم اخراج صادر کرده است.

رییس‌جمهوری ونزوئلا، روز یک‌شنبه شانزدهم فوریه این تصمیم را در جریان سخنانی که از شبکه‌های تلویزیونی آن کشور، ، پخش شد، اعلام کرد.

آقای «مادورو» می‌گوید این سه مقام کنسولی آمریکا با دانشجویانی که اخیرن علیه دولتش دست به تظاهرات زده‌اند، تماس داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «مادورو»، ایالات متحده را متهم کرده است که با معترضان علیه دولت سوسیالیست او همکاری می‌کند. به گزارش همین خبرگزاری دولت آمریکا اتهام تضیف دولت ونزوئلا را رد کرده است.

ونزوئلا هفته پیش شاهد اعتراضات ضد دولتی کم سابقه‌ای بود که در درگیری‌های روز چهارشنبه گذشته، سه نفر از جمله یکی از هواداران دولت و یک دانشجو در کاراکاس، پایتخت، کشته شدند.

nicolas_maduro

«نیکلاس مادورو» اسامی دیپلمات‌های آمریکایی که باید خاک ونزوئلا را ترک کنند اعلام نکرد اما گفت این افراد به بهانه اعطای ویزای دانشجویی در بین دانشجویان نفوذ کرده‌اند و از دو ماه پیش زیر نظر بوده‌اند.

بیانیه و سخنان رییس‌جمهوری ونزوئلا پس از آن منتشر می‌شود که ایالات متحده نگرانی خود را از رخدادها در آن کشور اعلام کرد.

در بیاینه شانزدهم فوریه وزارت خارجه آمریکا آمده است «ما عمیقن نگران اوج گرفتن تنش‌ها، خشونت‌های پیش‌آمده در جریان تظاهرات دوازدهم فوریه و نیز در مورد حکم بازداشت لئوپولد لوپز از رهبران مخالف هستیم».

«لئوپالدو لوپز» که هم اکنون در مکان نامعلومی به سر می‌برد، با انتشار یک ویدیو در شبکه اینترنت اعلام کرده است که با وجود صدور حکم بازداشت از طرف مقام های دولتی، راهپیمایی روز سه شنبه هجدهم فوریه در کاراکاس را هدایت خواهد کرد.

لوپز از معترضان خواسته است روز سه‌شنبه هجدهم فوریه، دست به تظاهرات بزنند. به گزارش خبرگزاری‌ها او هم‌چنین گفته است «چیزی برای پنهان کردن ندارد و اگر تصمیم گرفته‌اند تا مرا غیرقانونی زندانی کنند، من آنجا خواهم بود».

حزب «خواست همگانی» آقای «لوپز»، دولت ونزوئلا را مسوول خشونت‌ها در آن کشور عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ونزوئلا منجر به مرگ دو نفر شد 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,