Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
برای پذیرفتن درخواست جیش العدل

«درخواست سربازان ربوده شده از حکومت ایران»

2014 February 17

شبکه تلویزیونی «العربیه» فیلمی از پنج سرباز ربوده شده ایرانی توسط گروه جیش العدل، منتشر کرده که در آن سربازان ایرانی خواستار پذیرش درخواست‌های ربایندگان از سوی جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

در این فیلم ۳۶ ثانیه‌ای، یکی از سربازان که خود را گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر معرفی می‌کند، می‌گوید او و دوستانش در دست سازمان جیش‌العدل اسیرند، در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ نارضایتی از این گروه ندارند.

این گروهبان به گروگان گرفته شده هم‌چنین از حکومت ایران می‌خواهد که خواسته‌های جیش‌العدل را برآورده کند تا او و چهار سرباز دیگر بتوانند به «کانون گرم خانواده‌های» خود برگردند.

 «جیش‌العدل» پیش‌تر با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ خود در ازای آزادی گروگان‌ها، خواستار آزادی ۵۰ عضو زندانی جیش العدل، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی است که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند.

jaisholadl

«جیش العدل» در آخرین بیانیه خود گفته است که «با مردم ایران هیچ دشمنی‌ ندارد» و تاکنون بارها از طریق «بی‌سیم» از نظامیان ایرانی در منطقه سیستان و بلوچستان خواسته تا «از رویارویی با مبارزان و ظلم و جنایت علیه مردم مظلوم» خودداری کنند و «به جای خدمت به خامنه‌ای جنایتکار به خانه‌های‌شان بازگردند» اما امتناع آنها باعث بروز درگیری در منطقه شده است.

«حسن قشقاوی»،‌ معاون پارلمانی و امور کنسول‌گری وزارت امور خارجه ایران، روز جمعه بیست و پنجم  بهمن ماه از رایزنی‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی خبر داد اما «علاءالدین بروجردی»، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با «تروریستی» دانستن جیش العدل هرگونه مذاکره با این گروه را رد کرد.

بیشتر بخوانید

جیش‌العدل مسوولیت ربودن مرزبانان ایرانی را به عهده گرفت

امام جمعه اهل سنت زاهدان خواستار آزادی مرزبانان ایرانی شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,