Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان

«رهبر ایران می‌گوید مذاکرات هسته‌ای به جایی نمی‌رسد»

2014 February 17

خبر / رادیو کوچه

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه، یک روز قبل از آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی بار دیگر بر خوشبین نبودن نسبت به مذاکره هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی تاکید کرد و گفت: «در سخنرانی اول سال هم گفتم که من به مذاکره خوشبین نیستم و به جایی نمی‌رسد، ولی مخالفتی هم ندارم.»

آقای «خامنه‌ای» در دیدار روز دوشنبه با جمعی از مردم آذربایجان تاکید کرد: بعضی از مسوولین آن دولت و این دولت فکر می‌کنند که اگر در موضوع هسته‌ای مذاکره کنند مساله حل می‌شود.

سایت رسمی آیت‌اله «خامنه‌ای» در این رابطه نوشته است، وی در سخنان روز دوشنبه خود گفت: «بعضی از مسوولین آن دولت و این دولت فکر می‌کنند اگر در موضوع هسته‌ای مذاکره کنند مسئله حل می‌شود، در سخنرانی اول سال هم گفتم که من به مذاکره خوشبین نیستم و به جایی نمی‌رسد ولی مخالفتی هم ندارم».

اظهارات بلندپایه‌ترین مقام جمهوری اسلامی ایران در جمع گروهی از مردم آذربایجان و در آستانه مذاکرات سرنوشت ساز ایران و گروه پنج به علاوه یک در وین بیان می‌شود؛ مذاکراتی که قرار است راه حلی جامع و پایدار برای برنامه جنجال‌برانگیز هسته‌ای ایران پیدا کند.

khamenei

رهبر جمهوری اسلامی ایران هم‌چنین به آمریکا و سیاست‌های دولت حسن روحانی برای کاهش تنش با این کشور حمله کرد و گفت: «یک عده سعی نکنند چهره آمریکا را بزک کنند و آن را به عنوان یک دولت علاقه‌مند و انسان دوست معرفی کنند. اگر هم سعی کنند، بی‌فایده است».

وی در آذر ماه گذشته و یک روز قبل از دور قبلی مذاکرات ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ نیز اظهار داشت که به مذاکرات جاری هسته‌ای با قدرت‌های جهانی خوش‌بین نیست اما معتقد است این تجربه ایرادی ندارد.

آیت‌اله «خامنه‌ای»  در سخنرانی روز اول فروردین ماه امسال در شهر مشهد نیز گفته بود: «مسوولین بلندپایه و مسوولین میانی آمریکا بار‌ها و بار‌ها می‌گویند بیایید در کنار گفت‌وگوهای پنج به علاوه یک که درباره مسایل هسته‌ای بحث می‌کنند، آمریکا و جمهوری اسلامی دو به دو، درباره مسئله هسته‌ای ایران بحث کنند. من به این گفت‌وگو‌ها خوشبین نیستم. چرا؟ چون تجربه‌های گذشته‌ ما نشان می‌دهد که گفت‌وگو در منطق حضرات آمریکایی به این معنی نیست که بنشینیم تا به یک راه حل منطقی دست پیدا کنیم».

سخنرانی جدید رهبر ایران، در شرایطی صورت گرفته که مذاکرات برای دست یافتن به راه حل جامع درباره برنامه هسته‌ای ایران و تبدیل توافق موقت به یک پیمان دایم قرار است از روز سه شنبه، بیست و نهم بهمن ماه، در وین آغاز شود.

بیشتر بخوانید

آیت‌اله علی خامنه‌ای گفت به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,