شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
به دلیل اعدام یکی اعضای این گروه

«جیش‌العدل قصد دارد یکی از مرزبانان به گروگان‌ گرفته را اعدام کند»

۱۳۹۲ اسفند ۰۸

خبر / رادیو کوچه

سازمان «جیش العدل» که از  پنج نفر از مرزبانان ایرانی را از روز جمعه هجدهم بهمن ماه در منطقه «جکیگور» استان سیستان و بلوچستان،به گروگان گرفته قصد دارد یکی از این افراد که دارای درجه گروهبانی است اعدام کند.

این گروه شامگاه چهارشنبه هفتم اسفند ماه با اعلام این خبر در توییتر خود نوشته است: «رژیم یک نفر از برادران عضو سازمان را دیروز اعدام کرد و سازمان جیش العدل تصمیم دارد گروهبان را اعدام کند.»

این گروهبان به گروگان گرفته شده که «جیش العدل» قصد اعدام او را دارد، «جمشید دانایی‌فر» نام دارد، در بیست و هشتم بهمن ماه در یک فیلم ۳۶ ثانیه‌ای از حکومت ایران خواسته بود که خواسته‌های جیش‌العدل را برآورده کند تا او و چهار سرباز دیگر بتوانند به «کانون گرم خانواده‌های» خود برگردند.

jaisholadl

«گروه جیش العدل» پیش‌تر با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ خود از ایران خواسته بود برای آزادی مرزبانان ایرانی، سیصد زندانی سنی را آزاد کند. جیش‌العدل از ایران خواسته بود که پنجاه عضو زندانی این گروه، دویست نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و هم‌چنین پنجاه نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، آزاد کند.

در همین رابطه «حسن قشقاوی»،‌ معاون پارلمانی و امور کنسول‌گری وزارت امور خارجه ایران، روز جمعه بیست و پنجم  بهمن ماه از رایزنی‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی خبر داده بود، اما «علاءالدین بروجردی»، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با «تروریستی» دانستن جیش العدل هرگونه مذاکره با این گروه را رد کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,