Saturday, 18 July 2015
26 January 2020
به علت افشای مکالمه منتسب به وی

«نخست وزیر ترکیه مخالفانش را متهم به اقدام به کودتا کرد»

2014 February 27

خبر / رادیو کوچه

«رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه فایل صوتی منسوب به خود و فرزندش را مونتاژ و ساختگی دانست و به مخالفانش هشدار داد که به دلیل اقدام به کودتا مجازات خواهند شد.

وب‌سایت خبری روزنامه «رادیکال» ترکیه، روز چهارشنبه بیست و ششم فوریه اعلام کرد، نخست وزیر ترکیه در سخنانی در مجلس ترکیه با تاکید بر جعلی بودن این فایل صوتی منسوب به وی و فرزندش گفته است: این فایل صوتی یک نمایش وقیحانه است و وقایع اخیر تلاش برای کودتا می باشد و این اقدامات بدون مجازات نخواهد ماند.

بنابه گزارش سایت روزنامه «رادیکال»، نخست وزیر ترکیه بار دیگر عملیات هفدهم دسامبر دادستانی استانبول را که شماری از افراد نزدیک به دولت وی به اتهام فساد مالی بازداشت شدند توطئه‌ای برای غصب اراده ملی دانست.

وی انتشار این فایل صوتی را در اینترنت حمله‌ای وقیحانه به نخست وزیر ترکیه دانست و گفت: «ما این اقدام را بی پاسخ نخواهیم گذاشت.»

ardoghan

«اردوغان» با اشاره به این‌که احزاب مخالف جمهوریخواه خلق و حرکت ملی ترکیه در پی انتشار این فایل صوتی نشست‌های فوق‌العاده تشکیل دادند ، آنان را متهم به سودجویی از این ماجرا کرد.

بر اساس این گزارش نخست وزیر ترکیه گفته است: «اقدام عاملان انتشار فایل صوتی اقدامی علیه نخست وزیر کشور است و این طرح کودتا بی‌جواب نخواهد ماند ، آنان باید در برابر مردم و سپس دستگاه قضایی پاسخ‌گوی کارهایشان باشند.»

در آخرین ساعات دوشنبه شب یک نوار صوتی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ادعا می‌شود گفت‌وگوی تلفنی رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با فرزندش «بلال اردوغان» به عنوان یکی از متهمان عملیات فساد اخیر ترکیه در هفدهم دسامبر سال گذشته است.

در این گفت و گوی تلفنی «اردوغان» به فرزندش می‌گوید پول‌هایی را که در منزل دارد، فورا از منزل خارج کند.

نهاد نخست وزیری ترکیه بلافاصله بعد از انتشار این نوار صوتی، با صدور اطلاعیه‌ای، این نوار را ساختگی و نادرست خواند و تصریح کرد به شدت با این اقدام کثیف برخورد قانونی خواهد شد.

مطالب مرتبط

فساد مالی ترکیه به خانه نخست وزیر رسید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,