Saturday, 18 July 2015
08 December 2019
خبرهای ورزشی

«پروین غیبت شیرینی را به مرخصی ربط می‌دهد نه دست‌گیری»

2014 February 28

خبر / رادیو کوچه

پروین غیبت شیرینی را به مرخصی ربط می‌دهد نه دست‌گیری

«علی پروین» درباره صحبت‌های روز گذشته‌اش در خصوص دست‌گیری سرپرست تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس گفت: از صحبت‌های من بد برداشت شده و منظور من بابت صحبت‌های روز گذشته این نبود که اتفاق خاصی برای شیرینی افتاده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وی افزود: شیرینی ۴ یا ۵ روز به مرخصی رفته و به امید خدا خیلی زود برمی‌گردد از این بابت مشکلی نیست اما متاسفانه کمی از صحبت‌های من روز گذشته بد برداشت شده است.

پروین در پایان خاطرنشان کرد: خوش‌بختانه تمرینات خیلی خوب دنبال می‌شود و به امید خدا با بازگشت شیرینی، پرسپولیس آماده می‌شود که دو اردوی خود را پشت سر بگذارد.

parwin

دست‌گیری شیرینی در حالی از سوی پروین تکذیب می‌شود که تقریبن چنین اتفاقی بر هیچ یک از خانواده باشگاه پرسپولیس پوشیده نیست و مشخص نیست که چرا علی پروین وضعیت و جای‌گاه کنونی خود را با رد حقایق دگرگون‌تر از قبل می‌سازد.

ساز‌و‌کار اصولی مجلس برای رای دادن به گودرزی چه بود

روز گذشته «سید‌هادی حسینی» سخن‌گوی فراکسیون ورزش مجلس در گفت‌وگو با یک خبرگزاری اعلام کرد، ‌ما اشتباه کردیم به گودرزی وزیر کنونی ورزش و جوانان رای دادیم.

جدای از مشکلات شخصی این نماینده با گودرزی و دوستی صمیمانه وی با «محمد علی‌آبادی» رییس پیشین کمیته ملی المپیک که با حمایت گودرزی کنار گذاشته شد. وقتی نماینده مجلس نمی‌تواند سه ماه هم پای رای خود بایستد! همه مسایل در خصوص ورزش ایران زیر سوال می‌رود.

این روز‌ها که بازار انتقاد و پرسش از وزرا داغ است و مدام ماجرای کشاندن یکی از وزرای کابینه به مجلس در بهارستان به جریان می‌افتد، وزارت ورزش و جوانان هم از گزند این انتقادات در امان نبوده و روز گذشته سخ‌نگوی فراکسیون ورزش در اظهار‌‌نظری عجیب گفت: مجلس اشتباه کرده ‌به گودرزی رای اعتماد داده و ورزش ایران با وجود گودرزی و رویه‌ای که وی در پیش گرفته، یک بازنده خواهد بود.

این هجمه به محمود گودرزی در حالی است که انتخابات پر حرف و حدیث فدراسیون تیراندازی در راه است و سید مهدی هاشمی، رییس کنونی این فدراسیون بنا به اخبار رسیده و با توجه به ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس در پست ریاست فدراسیون‌ها، ممکن است از انتخابات جدید این فدراسیون جا بماند.

در همین خصوص گودرزی در ‌سه ماه‌ حضور خود در وزارت ورزش و جوانان، همه تلاش خود را بر دور کردن مدیریت ورزش کشور از حاشیه و بازگرداندن قطار ورزش ایران به ریل عقلانیت داشته است. تصور کنید‌ اگر قرار بود روال ‌قبلی در ورزش ایران پیگیری شود، وزیر ورزش جدید، بلافاصله پس از نشستن روی صندلی وزارت با واریزهای میلیاردی به حساب استقلال و پرسپولیس، سعی در به‌دست آوردن هواداران میلیونی این دو تیم داشت؛ اما حرکت آرام و بی‌‌سر‌و‌صدای این وزارت‌خانه و بها دادن به مشکلات این دو تیم، به عنوان بخشی از ورزش کشور و نگاه کلی به همه مسایل ورزش، نشان از نگاه یک‌سان وزارت ورزش و جوانان به همه حوزه‌های ورزش کشور دارد.

majles

این گزارش هم‌چنین می‌‌افزاید، اقدامات جدی و مناسب این وزارت‌خانه در واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی و تعیین نماینده تام‌‌الاختیار برای واگذاری این باشگاه‌ها را هم می‌توان نخستین کارهای عملی جدی تاریخ ورزش ایران برای خصوصی‌سازی این دو باشگاه دانست. جالب این‌که همین نمایندگان مجلس که در چند سال اخیر نسبت به خصوصی‎سازی این دو باشگاه بی‌تفاوت بودند و دولت پیش را برای هیچ‌گونه اقدام عملی برای خصوصی‌سازی این دو باشگاه حتا مورد سوال هم قرار ندادند در سومین ماه حضور گودرزی در وزارت ورزش، او را تهدید کرده‌اند که اگر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را خصوصی نکنید، شاید استیضاح شوید.

اما هم‌اکنون نیز ‌که ماجرای ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس در فدراسیون‌های ورزشی موجب ممنوعیت حضور یکی از اعضای هییت رییسه فراکسیون ورزش و جوانان در فدراسیون مورد نظرش می‌شود، سخن‌گوی این فراکسیون از اشتباه نمایندگان مجلس برای رای دادن به گودرزی سخن می‌گوید.

بحث حضور نمایندگان مجلس و شورای شهر، موضوعی است که هنوز هم‌ شفاف میان ذی‌نفعان آن به نتیجه نرسیده و نه سازمان بازرسی توانسته نمایندگان مجلس را اقناع کند و نه نمایندگان مجلس توانسته‌اند سخن خود را به نمایندگان سازمان بازرسی بقبولانند.

اما هر چه باشد، نکته مبهم در این میان، وحدت نداشتن رویه وزارت ورزش و جوانان است که حکم سازمان بازرسی را یکی در میان سرلوحه قرار داده و با این رویه انتخابات همه فدراسیون‌ها را یک‌دست برگزار نکرده‌ و این‌چنین است که نه هادی ساعی و دنیامالی به‌ فدراسیون‌های مورد نظرشان رسیده‌اند و نه سید‌مهدی هاشمی می‌تواند در انتخابات فدراسیون تیراندازی شرکت کند، اما بهرام شفیع و حسین رضازاده در پست‌های خود باقی می‌مانند.

به هر روی به نظر می‌رسد انتقادات از عمل‌کرد وزیر ورزش و جوانان نه چندان از روی دل‌سوزی برای ورزش که بیشتر از روی بغضی است که برخی اقدامات این وزارت‌خانه برای آن‌ها فراهم کرده است روی داده، اما در مجموع انتقاداتی نیز بزرگ بر عمل‌کرد گودرزی وارد است. ولی با این حال نمایندگانی که سه ماهه از رای اعتماد خود به یک وزیر پشیمان می‌شوند مشخص است که از روی سازوکار اصولی و برای مصالح ملی و مردم رای نداده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,